میشل سلیمان: به دنبال بهترین روابط با تهران هستیم

سیاسی

رییس‌جمهور لبنان بر خواست کشورش به ایجاد "بهترین روابط" با ایران بر اساس اصل احترام متقابل تاکید کرد.

رییس‌جمهور لبنان بر خواست کشورش به ایجاد "بهترین روابط" با ایران بر اساس اصل احترام متقابل تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) میشل سلیمان بعد از دیدار با غضنفر رکن‌آبادی ، سفیر ایران در بیروت در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که لبنان به دنبال ایجاد بهترین روابط با ایران بر اساس اصل منافع مشترک، احترام متقابل و عدم دخالت در امور داخلی دو کشور است.

بنابرگزارش خبرگزاری کویت، وی در این بیانیه اشاره کرد که کانال‌های ارتباطی دو جانبه میان دو کشور ضامن حل مشکلاتی هستند که میان دو کشور به وجود آمده است.

به گزارش ایسنا، به دنبال اظهارات غیرمسوولانه نهاد المشنوق، وزیر کشور لبنان در نشست وزیران کشور کشورهای عربی در مراکش و انتقادات وی از سیاست‌های تهران در قبال کشورش، غضنفر رکن‌آبادی در دیدار با نخست وزیر این کشور مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به اظهارات وزیر کشور لبنان را به وی منتقل کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غضنفر رکن‌آبادی سفیر ایران در بیروت در دیدار با تمام سلام نخست وزیر لبنان با اشاره به روابط دوستانه و برادرانه ایران با لبنان گفت: ایران همواره در کنار ملت و دولت لبنان بوده و اعلام چنین موضعی از سوی یکی از وزیران کابینه لبنان موجب شگفتی است.

وی با اشاره به سفر اخیر رییس‌جمهور ایران به عمان و سفرهای متعدد وزیر خارجه کشورمان به کشورهای منطقه به ویژه لبنان آن را نشانه تمایل ایران به داشتن بهترین روابط با کشورها دانست.

وزیر لبنان نیز با تاکید بر روابط دوستانه دو کشور اظهار کرد: وقتی فردی در منصب وزارت قرار می‌گیرد؛ لازم است سیاست رسمی کشور را رعایت کند و مراقب سخنان خود باشد.

تمام سلام گفت: ایران از موضع دولت لبنان آگاه است و این اظهارات به هیچ عنوان بیانگر سیاست رسمی دولت و حکومت لبنان نیست؛ بلکه برخلاف این دولت لبنان همواره برداشتن بهترین روابط با ایران تاکید داشته است.

انتهای پیام

کد N181405