۰
در نشست غیر رسمی مجمع عمومی سازمان ملل

دهقانی: رسیدن به یک توافق سیاسی جامع تنها راه حل بحران سوریه است

  • ۱۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

سفیر کشورمان در سازمان ملل تاکید کرد: ایران از ابتدای بحران همواره تاکید داشته که بحران سوریه راه حل نظامی ندارد و رسیدن به یک توافق سیاسی جامع تنها راه حل این بحران است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامحسین دهقانی در نشست غیر رسمی مجمع عمومی سازمان ملل اظهار کرد: تلاش‌های ایران تاکنون بر پایه‌ی همکاری با دولت سوریه، گروههای مخالف سیاسی و مقامات سازمان ملل بوده و آخرین نمونه‌ی آن نشست 3 جانبه ایران ، سوریه و سوئیس است که بهمن ماه گذشته وبا هدف رسیدگی به وضعیت سوریه از ابعاد انسان دوستانه برگزار شد.

دهقانی نقش سازمان ملل در سوریه را بسیار مهم خواند و افزود: این سازمان باید ضمن رعایت کامل اصل بی‌طرفی به یافتن مصالحه‌ سیاسی کمک کرده و به این ترتیب راه کمک رسانی به مردم نیازمند را تسهیل کند.

سفیر کشورمان در سازمان ملل ادامه داد: اقدامات انسان دوستانه سازمان ملل باید بدون پیش داوری و فارغ از اهداف سیاسی صورت گیرد و ایران همواره با این دیدگاه نسبت به کمک‌های انسان دوستانه خود به مردم سوریه عمل کردند و در آینده نیز به همین نحو عمل می‌کنند.

وی بار دیگر حمایت مالی و نظامی خارجی از گروههای بدنام تروریست وافراط گرا را ریشه اصلی وضعیت و بحران فعلی و همچنین شکست تلاش‌های بین‌المللی در سوریه دانست و افزود: قطع این حمایت‌ها پیش شرط موفقیت جامعه‌ بین‌المللی در رسیدن به یک مصالحه‌ سیاسی خواهد بود.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.