لاریجانی با انتقاد از سخنان اخیر دبیر‌كل سازمان ملل:/1/| 153539

باید بگذاریم مغزهای علیل سازمان ملل خود علیه مواد مخدر مبارزه كنند

مجلس,لاریجانی,دبیر‌كل سازمان ملل

چیزی به عنوان ارزشهای اسلامی علم کرده اند و پشت آن سنگر گرفته اند تا به هر کجا که میل شان کشید تیراندازی کنند، آیا دفاع از قاچاقچیان مواد مخدر ارزش جهانی است؟ واقعا خجالت‌آور است.

رییس‌مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سخنان اخیر دبیر‌كل سازمانن ملل در مورد كشورمان گفت: به نظر می رسد در مقابل تکرار این گونه گزارشهای سازمان ملل باید در قانون و نحوه عمل مبارزه با مواد مخدر تجدید نظر نمود و بگذاریم این مغزهای علیل سازمان ملل خودشان با مواد مخدر مبارزه نمایند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی لاریجانی درجلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی درنطق پیش از دستور خود ضمن تسلیت شهادت دخت گرامی پیامبرخدا حضرت زهرا(س) به توصیف شخصیت حضرت فاطمه (س) از دید پیامبر(ص) پرداخت ودر ادامه افزود: پیامبر(ص) عترت را همگام و همسو با قرآن به همگان شناساند و همگان را برای شناختن قرآن به تمسک آل الله فراخواند، اما عامل غفلت آنها و ظلم به حضرت زهرا(س) را باید درعواملی چند جستجو کرد که یکی از این عوامل سستی یاران وسکوت آنان و دورویی و حرکتهای منافقانه‌ای است که ادامه این روند در حادثه کربلا مشاهده شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت:توسل به عوام فریبی و شعارهای مردم پسند آغازگر تغییر شرایطی بود که بعد در مبارزه با حکومت علوی و قرآن برسر نیزه کردن دیده شد و بعدها همین سیاست عامل شهادت امام حسن(ع) و امام حسین(ع) گردید.

وی گفت: در طول تاریخ اسلام بارها بارها مسلمانان طعم تلخ مکر و فریبکاران ومنافقان و تزویرکاران را چشیده اند، مگر رضا شاه فاسد برای جلب نظر مردم در جلوی دسته عزاداران سیاه نمی پوشید و گل بر سر نمی گذاشت، اما همین رضا شاه دیکتاتور دستش به خون مرحوم مدرس آغشته بود و مبارزان را به بند کشید. محمدرضا شاه به زیارت خانه خدا می رفت و در سخنان خود احترام به اولیای دین می گذاشت، ولی در عمل ریشه دین را می زد و با سازمان مخوف ساواک انقلابیون را به شهادت می رساند.

لاریجانی در ادامه با بیان اینکه نفاق در گذشته از بستر فرهنگ و سیاست استفاده می نمود اما با روحیه تمسک به مذهب و لسان ساده‌تر، خاطر‌نشان کرد: اما امروز نفاق مدرن با تمسک به ارزشهای جهانی و انسانی و زبان فریبنده پیچیده تر، همان ظلم را به اسلام که همان میراث فکری فاطمه زهرا (س) است و به مسلمانان که پیروان واقعی آن دردانه عالم است، می کند. اینجا ست که آن سخن امام علی(ع) را به خاطر می آوریم كه ‎« فاطمه (س) همواره مظلوم و از حق و میراث خودمحروم بود.»

وی گفت: آخر این چه ارزش جهانی است که کشورهای غربی در زمان شاه دیکتاتور چشم خود را بر روی کثافت کاری و فساد و ظلم و شکنجه های مالیخولیایی رژیم شاه بستند تا این رژیم با عوامل فاسد خود مواد مخدر را در کشور رواج دهد، اما امروز که نظام اسلامی نظام مردم‌سالار را در کشور محقق نمود و همگان در سطح جهانی مبارزه ایران با موادمخدر را ستایش می کنند، توسط سازمان ملل که باید عامل آرامش و صلح در جهان باشد، ارزشهای واقعی به سخره گرفته می شود و ایران به دلیل مبارزه با قاچاقچیان و اعدام آنان مورد اهانت قرار می گیرد و این خیلی بی‌صفتی و بی وجدانی است

لاریجانی تصریح کرد: به نظر می رسد در مقابل تکرار این گونه گزارشهای سازمان ملل باید در قانون و نحوه عمل مبارزه با مواد مخدر تجدید نظر نمود و بگذاریم این مغزهای علیل سازمان ملل خودشان با مواد مخدر مبارزه نمایند و دلیلی ندارد هم ملت ایران در راه مبارزه با مواد مخدر شهید بدهد و هم آنان اینگونه گزارشهای مغرضانه صادر کنند، این ظلم و دغل‌کاری تحت یک فضاسازی فرهنگی و سیاسی سازمان یافته است که همان نفاق مدرن است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: چیزی به عنوان ارزشهای اسلامی علم کرده اند و پشت آن سنگر گرفته اند تا به هر کجا که میل شان کشید تیراندازی کنند، آیا دفاع از قاچاقچیان مواد مخدر ارزش جهانی است؟ واقعا خجالت‌آور است.

وی گفت: کدام ارزش مشترکی از انسانها در مورد اعدام قاچاقچیان مطلبی گفته است که دبیر کل سازمان ملل را اینگونه به زیاد حرف زدن وا داشته است؟

کد N181205