یک عضو حزب اعتماد ملی:

سال 93 سال دستیابی به تفاهم و انسجام ملی است/دولت قبل ملت را دو دسته کرد

انتخابات رياست جمهوري,حزب اعتماد ملي,توافق ژنو,سال 92

یک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه "مهمترین اتفاق سال 92 دستیابی به توافق‌نامه ژنو بود"، اظهار کرد: این توافقنامه ایران را از انزوای جهانی نجات داد و شریان‌های اقتصادی کشور را به اقتصاد جهانی متصل کرد.

یک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه "مهمترین اتفاق سال 92 دستیابی به توافق‌نامه ژنو بود"، اظهار کرد: این توافقنامه ایران را از انزوای جهانی نجات داد و شریان‌های اقتصادی کشور را به اقتصاد جهانی متصل کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالفضل شکوری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به اینکه "در گذشته صرفاً اثرات منفی اقتصاد جهانی نصیب کشور ما می‌شد"، تصریح کرد: مذاکرات ژنو موجب شد که جمهوری اسلامی ایران به بازیگر فعال در عرصه بین‌المللی تبدیل شود.

وی با بیان اینکه "در دولت احمدی‌نژاد ملت به دو قسمت تقسیم شده بود"، گفت: در آن دوره ملت به دو دسته خودی و غیرخودی تقسیم می‌شدند و غیرخودی‌ها که در واقع همان غیراحمدی‌نژادی‌ها بودند، منزوی شده و حتی گاه از برخی حقوق خود محروم شدند و کینه و کدورت‌ها مثل میکروب در حال رشد بود و آینده سیاسی کشور را به خطر می‌انداخت.

این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در ادامه اظهار کرد: با این وجود انتخابات ریاست جمهوری ملت را یکدست کرد و دولت حاضر، طرفداران احمدی‌نژاد را غیرخودی نمی‌داند بلکه همه را جزو ملت ایران محسوب می‌کند و دیگر نشانی از برخی قلع و قمع‌های گذشته وجود ندارد و دولت در پی ایجاد آشتی و دوستی در میان شهروندان است.

وی با بیان اینکه "انتخابات ریاست جمهوری تجسم خلق حماسه سیاسی بود"، گفت: رهبری با رهنمودهای خود امکان تخلف در انتخابات ریاست جمهوری را از بین برد و اجازه نداد کسانی که وظیفه‌ای در برگزاری انتخابات ندارند،‌ در آن مداخله کنند. در واقع حماسه سیاسی با حضور مردم تحقق یافت. اگر مردم احساس می‌کردند که رأی آنها خوانده نمی‌شود، در صحنه حضور نمی‌یافتند. بنابراین با هوشیاری مردم و رهبری، حماسه سیاسی خلق شد.

شکوری همچنین تاکید کرد: باید مشکلات داخلی قدم به قدم و به تدریج توسط دلسوزان نظام حل شود. شعار اعتدال به معنای نفع کدورت‌ها و آشتی ملی و برابری همه ملت است. بنابراین بزرگان نظام باید زمینه ایجاد تفاهم و آتشی ملی را فراهم کنند. به نظر من سال 93 سال دستیابی به تفاهم و انسجام ملی است.

این فعال سیاسی افزود: حامیان رئیس‌جمهور باید در سال بعد هوشمندانه عمل کنند و فرصت‌ها را غنیمت بشمارد و به مسائل اصلی جامعه و معیشت مردم بپردازند. من در دوره ششم مجلس با طبقات محروم جامعه ارتباط داشتم و وضعیت اقشار مردم را به اطلاع می‌رساندم اما دولت و مجلس در پی دستیابی به توسعه سیاسی بود و توجه به مسائل اقتصادی نمی‌کرد، بنابراین بین دولت و مردم فاصله ایجاد شد که نتیجه آن پیروزی احمدی‌نژاد بود.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه "دولت باید به معیشت مردم توجه بیشتری کند"، خاطرنشان کرد: افزایش قیمت‌های حامل‌های انرژی می‌تواند اثر منفی زیادی بر اقشار آسیب‌پذیر وارد کند؛ بنابراین دولت باید در این زمینه واقع‌بینانه عمل کند و قیمت‌ها را به یکباره افزایش ندهد.

انتهای پیام

کد N181175