انتقاد چین از سیاست های غرب در خصوص سوریه و اوکراین

شین هوا: رد پای مخرب غربی ها در سوریه و اوکراین دیده می شود

چین,سوریه

پکن - ایرنا - خبرگزاری چین روز شنبه با انتشار مطلبی ضمن انتقاد از سیاست های غرب در خصوص سوریه و اوکراین، کشورهای غربی را به اقدامات غیرمسوولانه در خصوص بحران های بین المللی متهم کرد.

به گزارش ایرنا، شین هوا نوشت: چهار سال از بحران سوریه می گذرد و وضعیت اوکراین هم اکنون بحرانی است و در تمامی این موارد ردپای مخرب غربی ها و بی مسوولیتی آنها مشاهده می شود.

خبرگزاری چین تصریح کرد: غربی ها همواره روشن کننده آتش هستند، اما نمی توانند شعله های آن را مهار کرده و بعد هم آتش را خاموش کنند. آنها در سوریه و اوکراین اینگونه عمل کردند.

شین هوا ادامه داد: شاید غربی ها فکر می کنند باید از اینکه چشمانشان را بر روی واقعیات سوریه بسته اند از آنها تقدیر شود. در صورتی که مداخله جویی های نادرست و کورکورانه آنها وضعیت سوریه را بحرانی کرد و اکنون آثار این بحران به دیگر نقاط هم سرایت کرده است.

نزدیک به 100 هزار کشته و 700 هزار زخمی و شش میلیون و 500 هزار آواره نتیجه بحرانی در سوریه است که به باور خبرگزاری شین هوا حرکت های بسیار خطرناک غرب در گسترش آن نقش داشته است.

خبرگزاری چین تصریح کرد: آوای دمکراسی آنقدر از سوی غربی ها بلند است که گوش ها را کر می کند، ولی در واقعیت نه نتیجه ای از آن حاصل می شود، نه ثمره ای دارد و نه امیدوار کننده است ، بلکه بیشتر به صدای یک زنگ توخالی می ماند.

شین هوا تاکید کرد : بحران امروز مردم سوریه به بهای مداخله جویی های غرب شروع شد. آنها ترویج کننده ارزش های دمکراتیکی هستند که برای سوریه جز جنگ ثمری نداشته است.

خبرگزاری چین تاکید کرزد ˈزمان توقف اقدامات و مداخله جویی های غرب فرا رسیده است. خون های زیادی در سوریه ریخته شده است. غرب باید چشمانش را باز کرده و بیشتر از این به درگیری ها دامن نزندˈ.

شین هوا نوشت : قبل از هر چیز غربی ها باید افکار غیرمتعادل خود را رها کرده و با جلب همکاری بین المللی به دنبال توقف خشونت ها باشند. گوش های غرب باید شنوا شود. باید صدای جامعه بین المللی که رایزنی و گفت و گو و فرایند سیاسی برای بحران می خواهد از سوی غربی ها شنیده شود و اگر این گونه شد می توان نقش مثبت غرب را در بحران های سوریه و اوکراین دید.

آساق ** 2100 **1611
کد N181089