چهار حزب کریمه از الحاق این منطقه به روسیه حمایت کردند

روسیه,بحران92

مسکو- ایرنا- رهبران چهار حزب منطقه کریمه روز جمعه با امضای تفاهم نامه ای از الحاق این منطقه به روسیه حمایت کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از ایتارتاس، ˈولادیمیر کنستانتینوفˈ رهبر حزب مناطق شعبه کریمه، ˈسرگئی آکسیونفگ رهبر حزب ˈاتحاد روسیˈ،ˈ سوتلانا ساوچنکوˈ معاون حزب ˈاتحادˈ کریمه و ˈاولگ سولماتینˈ دبیر اول حزب کمونیست کریمه این تفاهم نامه را به نمایندگی از طرف احزاب خود امضا کردند.

رهبران چهار حزب برای کمک به برگزاری همه پرسی در روز 16 ماه مارس جاری (روز یکشنبه آینده) که ساکنان کریمه نظر خود را در باره جدایی این منطقه از اوکراین اعلام می کنند توافق کردند.

سوتلانا ساوچنکو معاون حزب ˈاتحادˈ کریمه در مراسم امضای تفاهم نامه حمایت از الحاق کریمه به روسیه گفت: به رغم اختلاف دیدگاه های سیاسی ما این تفاهم نامه را امضا کردیم و این امر حاکی از تلاش ما برای خدمت به ساکنان این منطقه است تا وضع زندگی آنها بهبود بیابد.

ویکتور یانکوویچ رییس جمهور مخلوع اوکراین و مخالفان غربگرای وی بیست و یکم ماه فوریه امسال با حضور وزیران امور خارجه سه کشور اروپایی موافقت نامه ای امضا کردند که بر اساس آن انتخابات زودهنگام این کشور در دسامبر امسال برگزار می شد.

اما نیروهای سیاسی غربگرای اوکراین با حمایت مالی و رسانه ای آمریکا و متحدان اش عرصه را بر یانکوویچ تنگ کردند و وی به دلیل ترس از جانش فردای امضا موافقت نامه از کی یف گریخت و به این ترتیب نیروهای سیاسی غربگرای اوکراین برای تمام ساختارهای قدرت در پایتخت مسلط شدند.

پس از این اتفاق روس زبانان منطقه خودمختار کریمه که اکثریت جمعیت دو میلیون و 150 هزار نفری آن را تشکیل می دهند، اعلام کردند که حکومت جدید کی یف را به رسمیت نمی شناسند و برای جدایی از اوکراین و الحاق به روسیه همه پرسی برگزار می کنند.

اروپام/2242**518 ** 1552
کد N180763