شیخ قبلان :

تمام سلام برای استعفا عجله نکند/مقاومت دژی مستحکم برای محافظت از لبنان است

آفریقا و خاورمیانه

نایب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان بر نیاز این کشور به مقاومت برای اینکه با توجه به تهدیدهای مستمر رژیم صهیونیستی، قدرتمند باشد، تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، شیخ عبدالامیر قبلان با درخواست از سیاستمداران لبنانی برای تقویت عقلانیت و تلاش برای حل مشکلات خاطر نشان کرد لبنان به دوراندیشی افراد باتجربه نیاز دارد.

وی خواستار تواضع و کوتاه آمدن از برخی حقوق به خاطر منافع لبنان و نجات این کشور شد و گفت لبنان در معرض تهدیدها قرار دارد و هر احتمالی وجود دارد و این موضع مستلزم تلاش برای حفظ لبنان است.

نایب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان که در خطبه های نماز جمعه سخن می گفت، تاکید کرد مقاومت قوی ترین سلاح است که به سمت دشمنان میهن در داخل و خارج نشانه می رود و لبنان به مقاومت نیاز دارد که آن را قوی و با اهمیت می کند.

وی با انتقاد از مواضع خصمانه برخی گروهها درباره مقاومت و تلاش آنها برای حذف مقاومت اظهار داشت مقاومت ضرورتی برای حفظ میهن و مرزها و ثروتهای آبی و نفتی و و همچنین یک دژ مستحکم در برابر کسانی است که می خواهند به لبنان ضربه بزنند و خاک آن را اشغال و ثروتهایش را غارت کنند.

شیخ قبلان همچنین از تمام سلام نخست وزیر لبنان خواست برای استعفا عجله نکند و ثابت کند که مرد بزرگ و واقع بین و صریح است.

وی تاکید کرد همه ما باید به نظم و قانون پایبند باشیم و ارتش را حفظ کنیم و مقاومت هم حامی ارتش باشد.