ضمن دیدار در حاشیه اجلاس سه‌جانبه ترکیه مطرح شد

تاکید وزرای خارجه ایران و آذربایجان بر تقویت همکاری‌ها و تبادل هیأت‌های عالی بین دو کشور

ايران,وزير امور خارجه,جمهوري آذربايجان,محمدجواد ظريف

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه اجلاس سه‌جانبه ایران، ترکیه و جمهوری آذربایجان در شهر وان ترکیه، با «المار محمد یار اف» وزیر امور

خارجه جمهوری آذربایجان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، موضوعات مهم روابط دوجانبه از جمله دیدار مقامات عالیرتبه دو کشور، کمیسیون مشترک همکاری‌های فی‌مابین، همکاری‌های دو کشور در حوزه خزر، برقراری تسهیلات برای مبادلات مردمی و همکاری‌ها در زمینه‌های فرهنگی و همچنین همکاری‌ها در حوزه‌های انرژی و حمل و نقل از اهم موضوعات مورد تبادل نظر وزرای خارجه ایران و جمهوری آذربایجان بود.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به مشترکات تاریخی، فرهنگی و ارتباطات گسترده مردمی بین دو کشور، بر اهمیت روابط تاکید و بر ضرورت گسترش بیش از پیش مناسبات در ابعاد مختلف تاکید کرد.

ظریف با بیان مشکلات ناشی از افراط گرایی و خشونت، بر ضرورت همکاری همه کشورها برای غلبه بر این پدیده شوم تاکید کرد.

برقراری تسهیلات برای مبادلات مردمی بین دو کشور و تاکید بر اهمیت مبادله هیأت‌های عالی و تبادل نظر در زمینه فراهم‌سازی شرایط مناسب‌تر برای کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور از دیگر موضوعات مطرح شده از سوی وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار بود.

المار محمد یار اف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت تبادل هیأت‌های عالی بین دو کشور، همکاری‌های فی‌مابین در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را مورد توجه قرار داد.

انتهای پیام

کد N180655