آلمان به ادامه روند مثبت مذاکرات گروه 1+5 و ایران ابراز امیدواری کرد

ایران,مذاکرات هسته ای

برلین - ایرنا - سخنگوی وزارت خارجه آلمان در آستانه برگزاری دور جدیدی از مذاکرات هسته ای گروه 1+5 و ایران در وین، ابراز امیدواری کرد که دور جدید مذاکرات نیز همچون مرحله قبلی مثبت و سازنده باشد.

دور جدید مذاکرات هسته ای نمایندگان گروه 1+5 و ایران به ریاست کاترین اشتون و محمد جواد ظریف از سوی دو طرف قرار است طی روزهای 18 تا 20 مارس( 27 تا 29 اسفند) در وین پایتخت اتریش برگزار شود.

مارتین شفر روز جمعه در نشست خبری سخنگویان دولت آلمان در پاسخ به سوال ایرنا درخصوص انتظارات برلین به عنوان یکی از کشورهای عضو گروه 1+5 از دور بعدی مذاکرات هسته ای در وین، خاطرنشان کرد: ما امیدواریم هفته آینده که دور جدید گفت وگوها برگزار می شود همچون مرحله قبلی، مذاکراتی سازنده و مفید داشته باشیم که حاوی نکات مشخص و محتوایی در مسیر دستیابی به هدف مشترک و نهایی از سوی دو طرف باشد.

سخنگوی وزارت امورخارجه آلمان همچنین در پاسخ به سوال دیگر ایرنا در مورد ارزیابی اش از سفر هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپایی به ایران، با استقبال و حمایت از سفر کاترین اشتون به تهران، خاطر نشان کرد: برلین این سفر را در راستای سیاست راهبردی سازنده خود در قبال ایران می بیند.

مارتین شفر افزود: ما امیدواریم روزی برسد که رابطه دو کشور به وضعیت عادی برگردد که البته در ماه های اخیر شاهد پیشرفت هایی در این زمینه بوده ایم.

اروپام** 2051** 1701** 1552
کد N180618