از سوی بشار اسد؛

قانون جدید نحوه ورود اتباع دیگر کشورها به سوریه امضا شد

روادید,اسد

تهران – ایرنا – ˈبشار اسدˈ رییس جمهوری سوریه، قانونی تازه ای را درباره مقررات ورود شهروندان کشورهای عربی و بیگانگان به این کشور امضاء کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از دمشق، بر اساس این قانون که به تصویب مجلس سوریه رسیده است، هر شخصی که قصد ورود به خاک این کشور یا ترک آن را داشته باشد، باید دارای گذرنامه یا اسناد معتبر و روادید صادر شده توسط یکی از هیات های نمایندگی سیاسی یا کنسولگری های سوریه در خارج این کشور باشد.

بر اساس این قانون، شهروندان کشورهایی مانند لبنان که دارای توافقنامه های دوجانبه با سوریه هستند یا کشورهایی که با دمشق پیمان های بین المللی دارند مانند ایران، از الزام به دریافت روادید ورود به سوریه مستثنی می باشند.

پیش از تصویب این قانون، مسافران همه کشورهای عربی و همچنین ترکیه و ایران، می توانستند بدون در اختیار داشتن روادید، وارد خاک سوریه شوند.

بر اساس این قانون جدید که ظرف سه ماه آتی به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد، عرب ها و دیگر بیگانگانی که قصد اقامت در سوریه را دارند، باید علت این درخواست خود را تشریح کنند.

ناقضان این قانون به یک تا پنج سال زندان و پرداخت جریمه ای به مبلغ پنج تا 10 میلیون لیره سوری (معادل 33 هزار تا 66 هزار دلار آمریکا) محکوم خواهند شد.

با گذشت سه سال از درگیری های داخلی سوریه، روابط دمشق با برخی کشورهای عربی حامی تروریست های ضدسوری، آسیب دیده است.

Bashar al-Assad

مترجمام**1486**1275
کد N180585