یک روزنامه یونانی: آتن به دنبال از سرگیری روابط با تهران

یک روزنامه یونانی با اشاره به این‌که وزیر امور خارجه یونان امروز وارد تهران شود، نوشت: آتن پس از توافق ژنو میان ایران و 1+5 به دنبال از سرگیری روابط با تهران و تقویت روابط دوجانبه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه تومیوا چاپ یونان با اشاره به سفر وزیر امور خارجه یونان به تهران نوشت: آمادگی‌های لازم برای انجام این سفر از هفته‌های پیش آغاز شد، برهمین اساس دیمیتریس پاراس پولوس مدیر سیاسی وزارت خارجه یونان برای بررسی شرایط حاکم بر ایران پس از توافق انجام شده میان ایران و 1+5 به تهران سفر کرد و هدف از این سفر دریافت خواسته‌ها و نیازهای حکومت ایران پس از انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس‌جمهور این کشور است.

این روزنامه یونانی در ادامه نوشت: یکی از محورهای سفر وزیر امور خارجه یونان به تهران، گفت‌وگو درباره نحوه نقل و انتقال و پرداخت هزینه واردات نفت از سوی شرکت‌های یونانی از ایران، بررسی آغاز سفرهای مستقیم هوایی میان تهران و آتن اشاره کرد.

پس از توافق موقت ایران و 1+5 در نوامبر سال گذشته، برخی از مقامات اروپایی به تهران سفر کرده و فرصت‌های همکاری‌های اقتصادی و گسترش روابط را مورد تاکید قرار دادند.

در این میان می‌توان به سفر دو روزه کاترین اشتون رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا به کشورمان در راستای تقویت روابط تهران و اتحادیه اشاره کرد.

انتهای پیام

کد N180527