قاضی‌زاده: آرایش جدید سیاسی کشور در انتخابات مجلس آینده خود را نشان خواهد داد

سیاسی

یک عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی، انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری را مهم‌ترین تحول سال 92 دانست و گفت که با روی کار آمدن دولت یازدهم تغییر همه جانبه محتوایی و ماهویی در نوع نگاه به حوزه‌های مختلف ایجاد و مقدمات تغییر آرایش نیروهای سیاسی کشور نیز فراهم شده است.

امیرحسین قاضی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، انتخابات ریاست جمهوری را مهم‌ترین تحول سال 92 عنوان و خاطرنشان کرد: این انتخابات نه تنها باعث جابه‌جایی دولت بود بلکه در پی آن شاهد جابه‌جایی روش و تغییر نوع نگاه به اداره کشور بودیم. گاهی یک دولت جابه‌جا می‌شود و یک جریان فکری باقی می‌ماند اما در این انتخابات جریان فکری حاکم بر دولت کاملا تغییر پیدا کرد.

وی با اشاره به تغییر رویکرد سیاسی، اجتماعی و نوع نگاه اقتصادی دولت یازدهم نسبت به دولت گذشته افزود: نوع نگاه دولت گذشته بیشتر به دنبال توسعه عدالت بود اما دولت جدید بیشتر به دنبال توسعه اقتصادی است یعنی حتی در رویکردهای اساسی هم شاهد تفاوت در نگاه هستیم و لذا می‌شود گفت که یک چرخش در روش اجرایی کشور اتفاق افتاده که باید ببینیم دولت جدید چقدر در روش‌ها و برنامه‌های خود موفق می‌شود یا چه عوارضی توسط این نوع مدیریت ایجاد خواهد شد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با روی کار آمدن شاهد تغییر همه جانبه بوده‌ایم، اظهار کرد: ما در نوع نگاه فرهنگی، نگاه به سیاست داخلی و نگاه به سیاست خارجی تفاوت جدی می‌بینیم. دولت گذشت تمایل داشت با کشورهای جهان اسلام و کشورهایی که در خط اول مبارزه با غرب هستند تعامل داشته باشد اما این دولت بیشتر تمایل دارد با غربی‌ها تمایل کند. همچنین نگاه دولت گذشته به چین و روسیه نگاه پررنگ‌تری بود اما این نوع نگاه در دولت فعلی کمرنگ‌تر است.

قاضی‌زاده با اشاره به تفاوت رویکرد دولت یازدهم در حوزه اقتصاد و همچنین مسائل فرهنگی خاطرنشان کرد: نمی‌توان گفت که با روی کار آمدن دولت یازدهم تنها در یک حوزه تفاوتی ایجاد شده بلکه این تغییر یک تغییر همه جانبه محتوایی و ماهویی است و نه یک تغییر شکلی که طبیعتا آثار متفاوت جدی هم دارد.

این عضو جبهه پایداری درباره تغییر آرایش سیاسی جریانات مختلف کشور در سال جاری نیز گفت: بعد از انتخابات یازدهم ریاست جمهوری مقدمات تغییر فراهم شده البته ما تغییر را در انتخابات مجلس آینده شاهد خواهیم بود و باید ببینیم نهایتا این به هم خوردگی آرایش نیروی‌های سیاسی چه شکل جدیدی را ایجاد خواهد کرد.

قاضی‌زاده با بیان اینکه در حال حاضر نوعی بی‌نظمی در نوع آرایش نیروهای سیاسی کشور ایجاد شده، تصریح کرد: باید ببینیم این بی‌نظیمی به چه نظمی تبدیل می‌شود و پیوندهایی که وحدت ایجاد می‌کند یا حالت دفعی دارد چه شکل نهایی را به خود خواهد گرفت اما آنچه مسلم است، آرایش جدید سیاسی کشور در انتخابات مجلس آینده خود را نشان خواهد داد.

انتهای پیام

کد N180369