ترس «آمریکا» از اعلام آمادگی «ایران» برای تجارت با جهان

ايران,آمريكا,تحريم,جان كري

وزیر امور خارجه آمریکا با نگرانی از برقراری رابطه تجاری ایران با جهان بار دیگر به سناتورهای این کشور گفت: آمریکا آشکارا این پیام را داده است که ایران آماده تجارت نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، جان کری در جمع سناتورهای آمریکایی با بیان این‌که «رژیم تحریمی واشنگتن علیه تهران با توافق موقت سال گذشته میان ایران و شش کشور جهان، تضعیف نشده است.» مدعی شد: آن‌ها(ایران) نیز این موضوع را قبول کرده‌اند.

وی در عین حال با اشاره به گفت‌وگوهایش با مقامات کشورهای دیگر افزود: من شخصا در تماس با وزرای خارجه کشورهایی هستم که شنیدم آن‌ها یک هیات تجاری به ایران خواهند فرستاد.

وی گفت: توافق نوامبر باعث می‌شود که صادرات نفت ایران به میزان 6 تا 7 میلیارد افزایش یابد اما رژیم تحریمی واشنگتن در این‌باره تغییر چندانی پیدا نکرده است.

وزیر امور خارجه آمریکا افزود: ما معتقدیم که در راه درست و مستقیمی حرکت می‌کنیم و من نمی‌توانم به شما بگویم که این راه به کجا سرانجام می‌شود. ما نمی‌دانیم تصمیم‌های بسیار سختی در این باره گرفته شده است تا استانداردهای جامعه بین‌المللی برای سنجش و صحت صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران اتخاذ شده است.

انتهای پیام

کد N180352