نماینده مجلس: دولت تدبیر و امید تورم را مهار کرد

نماینده,آبادان

آبادان- ایرنا- یکی از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش لجام گسیخته قیمت ها در دولت قبل گفت: مهار تورم یکی از بزرگترین اقدامات دولت تدبیر و امید است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈسید حسین دهدشتیˈ پنجشنبه در نشست شورای اداری آبادان در تالار غدیر فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: تورم نسبت به قبل کاهش پیدا کرده و باید به حداقل برسند.

وی اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در شش ماه فعالیت خود با مشکلات زیادی مواجه شد که بخشی از آنها ناشی از مدیریت غلط دولت های قبل بودند.

نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی، ایجاد آرامش در جامعه را از دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید خواند و افزود: تعامل دولت و مجلس یکی از دلایل اصلی ایجاد آرامش در جامعه می باشد.

وی طرح هدفمندی یارانه ها را امری بسیار مهم و اصولی دانست و گفت: متاسفانه این طرح به درستی اجرا نشد.

دهدشتی با اشاره به پرداخت سالانه 500 هزار میلیارد ریال یارانه نقدی توسط دولت افزود: اگر عواید حاصل از اجرای طرح هدفمندی یارانه ها طبق مصوبه مجلس در بخش تولید هزینه می شد به طور قطع مسایل و مشکلات کشور کمتر بود.

وی نامگذاری سال 92 مبنی بر حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی را یادآور شد و اظهار داشت: حماسه سیاسی با حضور گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری تحقق یافت ولی حماسه اقتصادی به رغم تاکیدات مقام معظم رهبری هنوز تحقق پیدا نکرده است.

نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی افزود: حماسه اقتصادی و اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری قطعا در سال آینده محقق و عملیاتی می شود.

وی به ابلاغ سیاست اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری به دستگاه های اجرایی اشاره کرد و گفت: متاسفانه این سیاست در حد شعار، همایش و سیمنار باقی ماند.

دهدشتی افزود: سیاست اقتصاد مقاومتی در 24 بند به ظرفیت های مادی و معنوی کشور، مزیت های منطقه و ظرفیت های علمی، واگذاری کارها به مردم و توجه به طبقات کم درآمد جامعه توجه دارد و مسوولان باید این سیاست را به خوبی اجرا کنند.

وی به نقش دانشگاه ها در اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی در کشور اشاره کرد و اظهار کرد: همراهی دانشگاه برای حل مشکلات کشور لازم است.ک/2

7279/7103
کد N180326