مقتدایی در گفتگو با مهر مطرح کرد؛

تشکیل کارگروه مشترک برای نظارت بر رفتار فرهنگی مسئولان ارشد نظام/ ممانعت مراجع تقلید از دیدار با یکی از وزیران دولت یازدهم

مجلس

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشکیل کارگروه مشترک کمیسیون فرهنگی و آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی برای رصد رفتار فرهنگی مسئولان ارشد نظام از ممانعت مراجع تقلید برای ملاقات یکی از وزیران دولت یازدهم خبر داد.

عباس مقتدایی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر با اشاره به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری در خصوص هوشیاری همه آحاد مردم در مورد رخنه فرهنگی که دشمن به دنبال آن است، گفت: کارگروه مشترکی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات و کمیسیون فرهنگی شکل گرفته تا در ابعاد مختلف موضوع صیانت از ارزش های فرهنگی را بررسی کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اعضای دو کمیسیون به دنبال هم اندیشی برای دنباله روی از خط رهبر انقلاب هستند تا بر رفتارهای مدیریتی وزارتخانه ها و مسئولان ارشد نظارت داشته باشند.

وی تاکید کرد: با نظارت و رصد رفتارهای مدیریتی مسئولان ارشد نظام از ایجاد هر گونه رخنه فرهنگی جلوگیری می کنیم.

مقتدایی با اشاره به نگرانی مراجع تقلید از برخی رفتارهای مسئولان ارشد کشور، گفت: در این کارگروه مشترک سعی داریم ابعاد اقدامات نظارتی مجلس را در رفتار مسئولان افزایش دهیم .

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به ممانعت مراجع تقلید از قبول درخواست ملاقات یکی از وزیران دولت یازدهم گفت: این اقدام بدین معناست که دولت باید به سرعت گلایه های فرهنگی مراجع را مورد توجه قرار دهد.

وی تاکید کرد: هدف اصلی از تشکیل این کارگروه هماهنگی میان مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و صدا و سیما برای رصد اقدامات فرهنگی است.