نشست شورای امنیت درباره سوریه بدون نتیجه پایان یافت

سوريه

اعضای شورای امنیت سازمان ملل روز پنجشنبه نشست سه ساعته‌ای را درخصوص سوریه برگزار کردند که این نشست بدون نتیجه مطلوب پایان یافت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، اعضای شورای امنیت سازمان ملل روز پنجشنبه نشستی سه ساعته را در خصوص بحران سوریه برگزار کردند.

این نشست که در جریان آن اخضر ابراهمیمی، فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب به سوریه اعضای حاضر را در جریان نتایج مذاکرات صلح ژنو2 قرار داد، بدون هیچ نتیجه مشخصی به پایان رسید.

رئیس دوره ای شورای امنیت در بیاینه‌ای ضمن اذعان به شکست اعضای این شورا در نشستشان درباره سوریه گفت: ما نتوانستیم به توافقی درباره سوریه دست یابیم.

وی درباره پیشنهاد فرانسه مبنی بر انجام مذاکرات همزمان درباره موضوع جنگ با تروریسم و تشکیل هیات انتقالی در سوریه گفت: این پیشنهاد فرانسه نبود بلکه از سوی ابراهیمی مطرح شد.

رئیس دوره ای شورای امنیت در ادامه درباره مواضع کشورهای عضو این شورا درخصوص این پیشنهاد توضیحی نداد و تنها اعلام کرد که اعضای شورای امنیت از تلاش‌ها برای از سرگیری مذاکرات میان هیات‌های دولت و مخالفان سوریه حمایت می کنند.

انتهای پیام

کد N180206