قنبری در گفت و گو با ایلنا:| 153106

عملکرد اصولگرایان محبوبیت شان را به باد داده است

سیاست داخلی,داریوش قنبری,اصولگرایان

سال ها باید بگذرد تا آثار مدیریت نامطلوب اصولگرایان در حوزه اقتصاد مرتفع شود/ خردگرایی حاکم بر دولت تدبیر و امید ادامه خردگرایی حاکم بر دولت های سازندگی و دولت اصلاحات است.

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: مردم هشت سال طعم تحقق شعارهای اصولگرایان را چشیده اند و با این تبلیغات سلبی محبوبیت دولت بیشتر خواهد شد. اساسا عملکرد اصولگرایان محبوبیت شان را به باد داده است.

داریوش قنبری در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، در خصوص تبلیغات برخی رسانه های اصولگرا مبنی بر کاهش محبوبیت دولت تدبیر و امید اظهار داشت: قطعا اگر امروز انتخابات مجددی برگزار شود وزن آقای روحانی بیش از 70 درصد خواهد بود. هدف اصولگرایان از این نوع تبیلغات بیشتر آینده است. با توجه به تجربه شکست اصولگرایان در انتخابات اخیر آن ها به دنبال بازسازی مجدد برای انتخابات ریاست جمهوری بعدی و انتخابات آینده مجلس هستند.

وی افزود: اصولگرایان به زعم خود می خواهند با این نوع تبلیغات دولت را از چشم افکلر عمومی بیندازند و مردم را از دولت جدا کنند..  همه می دانند که اگر امروز مشکلاتی بر کشور حاکم است ناشی از مدیریت هشت ساله اصولگرایان است و آنان باید در مجموع در این خصوص پاسخگو باشند. قرار نیست پاسخ مشکلات ناشی از عملکرد اصولگرایان را دولت روحانی بدهد. راهی که دولت پیش گرفته انشاالله نتایج مثبتی دارد که در آینده مردم خواهند دید.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اصولگرایان در طول هشت سال تصدی دولت حتی نتوانستند یکبار لایحه بودجه را در زمان مقرر خود به مجلس ارائه کنند. امسال نخستین باری است که لایحه بودجه در زمان قانونی تقدیم مجلس شد و به تصویب رسید. این نشاندهنده این است که در کشور نظمی حاکم شده. نظم مبنای توسعه و ایجاد امید است و عملکرد دولت محبوبیت اش را افزایش خواهد داد.

وی با بیان اینکه روحانی در دوره کاندیداتوری با حمایت هاشمی و خاتمی مطرح شد ولی اکنون خود تبدیل به یک وزنه سیاسی شده است که خود مستقلا معرف خود است، تاکید کرد: خردگرایی حاکم بر دولت تدبیر و امید ادامه خردگرایی حاکم بر دولت های سازندگی و دولت اصلاحات است. این خردگرایی عامل محبوبیت دولت است. مردم به روشنی دیدند که شعارهای اصولگرایان در مقام عمل چگونه محقق شد. بعید است این گونه تبلیغات دیگر مخاطبی داشته باشد.

قنبری تصریح کرد: اصولگرایان در دوره آقای خاتمی با شعار معیشت زمام امور را به دست گرفتند و نتیجه اقدامات آن ها نه تنها به بهبود معیشت مردم منجر نشد، بلکه به نابودی اقتصاد کشور و تورم و رکود شدید انجامید. سال ها باید بگذرد تا آثار مدیریت نامطلوب اصولگرایان در حوزه اقتصاد مرتفع شود. با این حال گمان نمی کنم دیگر حرفی برای گفتن داشته باشند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه تبیلغات اصولگرایان تنها جنبه سلبی داشته و دارد، اضافه کرد: آن ها به طور سلبی دولت آقای خاتمی را به بی توجهی به اقتصاد کشور و معیشت مردم متهم کردند، اما در عمل همه دیدند که مدیریت اصولگرایان فقر بیشتری را حاکم کرد و چیزی از اقتصاد کشور باقی نگذاشت. عملکرد اصولگرایان محبوبیت شان را به باد داده است.

قنبری در پایان گفت: اگر پیش از این اصولگرایان در تبلیغات سلبی موفقیتی کسب کرده اند، دیگر این روش ها کارایی ندارد. چرا که مردم تجربه کرده اند و نتایج آن را دیده اند. روش های سلبی و تخریبی دیگر برای مردم قابل قبول نیست. چرا که مردم طعم عملکرد اصولگرایان را چشیده اند.

کد N180034