نخست وزیر برکنار شده لیبی: حکم برکناری‌ام نادرست بود

ليبي

نخست‌وزیر برکنار شده لیبی در اولین سخنان خود پس از برکناری‌اش از این سمت، ضمن انتقاد شدید از پارلمان تاکید کرد: تصمیم کنگره ملی برای برکناری من درست نبود.

نخست‌وزیر برکنار شده لیبی در اولین سخنان خود پس از برکناری‌اش از این سمت، ضمن انتقاد شدید از پارلمان تاکید کرد: تصمیم کنگره ملی برای برکناری من درست نبود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، علی زیدان، نخست‌وزیر برکنار شده لیبی روز پنجشنبه اعلام کرد که تصمیم کنگره ملی لیبی (پارلمان) برای برکناری وی، تصمیمی "نادرست" بوده و به رسمیت شناخته نمی‌شود.

زیدان در این سخنان که اولین اظهاراتش پس از برکناری از سمت نخست‌وزیری لیبی و خروج از این کشور است، هر گونه اتهامات وارده به خود در خصوص فساد مالی را رد و اعلام کرد: این اتهامات ساختگی است.

وی گفت: تنها 113 نماینده به برکناری من رای داده‌اند. این در حالی است که دست‌کم 120 نماینده باید رای عدم اعتماد دهند تا حکمی قابل اجرا شود.

نخست‌وزیر سابق لیبی خاطر نشان کرد: من نیازی ندارم که از خود دفاع کنم. اما از هر کسی که ادعا می‌کند من دچار فساد مالی شده‌ام، می‌خواهم که ثابت کند در دولت من کدام فساد مالی اتفاق افتاده است؟ من تنها هدفم از سخنرانی امروز رسیدن به آرامش است.

این مسؤل لیبیایی در ادامه از کنگره ملی لیبی به شدت انتقاد و اعلام کرد که کنگره امروز مایه تمسخرجهان شده است.

علی زیدان در ادامه به کشوری که در حال حاضر در آن اقامت دارد، اشاره‌ای نکرد، اما به احتمال زیاد وی در آلمان و در کنار خانواده‌اش است.

کنگره ملی لیبی، بالاترین نهاد قانونگذار در این کشور سه‌شنبه گذشته علی زیدان را با اکثریت آرای نمایندگان، از سمت نخست‌وزیری برکنار کرد.

علاوه بر این دادستان کل لیبی حکم ممنوع السفر بودن زیدان را صادر کرد اما علی زیدان پیش از صدور این حکم، در هواپیمایی ویژه لیبی را به مقصد یک کشور اروپایی که گفته می‌شود احتمالا آلمان است، ترک کرد.

انتهای پیام

کد N180016