نخست وزیرلیبی برکناری خود را غیر قانونی دانست

زیدان

تهران-ایرنا- ˈ علی زیدان ˈ نخست وزیر لیبی در نخستین سخنان خود پس از برکناری از منصب نخست وزیری ، تصمیم پارلمان لیبی برای عزل وی را غیر قانونی دانست و تاکید کرد که به هیچ عنوان این تصمیم را قبول ندارد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، علی زیدان پنجشنبه شب در واکنش به تصمیم پارلمان لیبی مبنی به برکناریش در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فرانسوی ˈ فرانس 24 ˈ ،با رد اتهام های فساد مالی دولتش گفت : این تصمیم به هیچ عنوان درست نیست و این اتهام ها نیز به هیچ وجه مبنایی ندارد.

وی افزود : تنها 113 نماینده به برکناری وی رای داده اند یعنی تعداد آن ها کمتر از 120 نفر بوده است در حالی که برای برکناری نخست وزیر باید حداقل 120 نفر از نمایندگان به این موضوع رای دهند .

زیدان خاطر نشان کرد که به زودی به لیبی باز می گردد اما اشاره ای به زمان بازگشت خود نکرد.

گفتنی است دادستان کل لیبی پس از برکناری زیدان ، وی را ممنوع السفر اعلام کرد اما ˈ ژوزف موسکات ˈ نخست وزیر مالت چهارشنبه اعلام کرد که هواپیمای اختصاصی علی زیدان سه شنبه شب به مدت دو ساعت در این کشور توقف داشته و پس از آن به یک کشور اروپایی رفته است .

زیدان در این مصاحبه اعلام نکرده است در حال حاضر در کدام کشور اروپایی به سر می برد اما اخبار منتشر شده حاکی از آن است که وی اکنون در آلمان و در کنار خانواده اش به سر می برد .

پارلمان لیبی گفته است، 124نماینده موافق سلب رای اعتماد از علی زیدان بوده اند .

پس از برکناری زیدان ،ˈعبدالله آل ثانی ˈ به عنوان نخست وزیر موقت منصوب شده است.

خاورم **2041**5981
کد N179937