پیام کتبی ظریف به وزیر خارجه لبنان تسلیم شد

سیاسی

پیام کتبی محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان به مناسبت انتخاب وی به عنوان وزیر خارجه در دیدار غضنفر رکن‌آبادی سفیر ایران در لبنان با جبران باسیل وزیر خارجه لبنان تسلیم شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در این دیدار همچنین درباره همکاری‌های دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو شد.

وزیر خارجه لبنان با تشریح فضای کلی اجلاس وزرای خارجه کشورهای عرب در قاهره گفت: اکنون تروریسم به خطری جدی برای تمام کشورهای منطقه و جهان تبدیل شده و همه کشورها از رشد بی‌سابقه آن نگران هستند. بنابراین همکاری مشترک کشورها در مقابله با این پدیده خطرناک بیش از پیش ضروری است.

جبران باسیل با اشاره به جایگاه ممتاز ایران در منطقه افزود: همگرایی کشورهای منطقه نقش بسزایی در حل مشکلات دارد.

وی با ابراز امیدواری برای خاتمه یافتن بحران سوریه گفت: بحران سوریه آثار منفی بسیاری بر لبنان داشته و موضوع آورگان سوری در لبنان نیز به مشکل بزرگی برای لبنان تبدیل شده و هزینه کشوری را برای این کشور تحمیل کرده است.

در این دیدار سفیر ایران در لبنان نیز با تبیین سیاست خارجی فعال ایران در تعامل با کشورهای منطقه، به سفر رییس جمهور به عمان اشاره کرد و گفت: ایران تمام تلاش خود را در راستای تقویت همگرایی در منطقه به کار بسته و معتقد است مشکلات منطقه باید توسط کشورهای منطقه حل شود.

انتهای پیام

کد N179931