نماینده دمشق: انتخابات هر کشوری یک مسئله داخلی است

سیاسی

وزیر اطلاع‌رسانی سوریه با بیان اینکه انتخابات وظیفه‌ای ملی است، تاکید کرد: انتخابات در مشارکت واقعی برای مبارزه با تروریسم و خشونت در سوریه نقش اساسی دارد.

وزیر اطلاع‌رسانی سوریه با بیان اینکه انتخابات وظیفه‌ای ملی است، تاکید کرد: انتخابات در مشارکت واقعی برای مبارزه با تروریسم و خشونت در سوریه نقش اساسی دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری سوریه نیوز، عمران الزعبی، وزیر اطلاع‌رسانی سوریه اعلام کرد: انتخابات وظیفه‌ای ملی است و هر کسی حق دارد که در انتخابات نامزد شود.

وی افزود: از همه رای‌دهندگان می‌خواهیم که به مسوؤلیت‌های خود در این مرحله عمل کرده و در انتخابات شرکت کنند، چرا که انتخابات می‌تواند در مشارکت واقعی برای مبارزه با تروریسم و خشونت در سوریه سهیم باشد.

الزعبی در ادامه خاطرنشان کرد: رسانه‌های سوریه همگی در تعامل با تمامی نامزدها بی‌طرف عمل می‌کنند و دولت تلاش می‌کند که حوزه‌های انتخاباتی را تا حد امکان در همه بخش‌های سوریه دایر کند تا مردم بتوانند به راحتی به این وظیفه ملی خود عمل کنند.

از سوی دیگر، بشار الجعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل اعلام کرد: انتخابات هر کشوری یک مسئله داخلی است و هیچ کس حق دخالت در آن را ندارد.

وی گفت: قانون انتخابات توسط پارلمان تصویب شده و هیچ کس این اختیار را ندارد که بخواهد در آن دخالتی کند.

الجعفری در واکنش به اظهارات اخضر ابراهیمی، فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب به سوریه مبنی بر اینکه نامزدی بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در انتخابات ریاست جمهوری آتی، روند صلح سوریه را به چالش می‌کشاند، گفت: دولت و ملت سوریه هرگز اجازه نمی‌دهند کشورهایی که از خون مردم سوریه برای رسیدن به خواسته‌هایشان سوء استفاده می‌کنند، از این فرصت بهره‌گیری کرده و به اغراض سیاسی‌شان دست یابند.

این مسؤل سوری همچنین اعلام کرد که کشورش 500 نامه به سازمان ملل با ارقام و تاریخ مشخص درباره فعالیت گروه‌های شورشی مسلح علیه ملت سوریه و با حمایت قطر و عربستان ارائه کرده است.

انتهای پیام

کد N179886