اخضر ابراهیمی گزارش بی نتیجه مذاکرات ژنو دو را به شورای امنیت ارایه داد

اخضر ابراهیمی

نیویورک، ایرنا- اخضر ابراهیمی نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل با حضور در نشست غیرعلنی شورای امنیت گزارش مبسوطی از مذاکرات بی نتیجه ژنو دو را به اعضای این شورا ارایه داد.

به گزارش ایرنا، اعضای شورای امنیت روز پنج شنبه به وقت محلی بار دیگر پشت درهای بسته آخرین تحولات مربوط به بحران سوریه را مورد بحث و بررسی قرار دادند و ابراهیمی هم در این نشست آخرین گزارش خود را برای اعضا تشریح کرد.

اخضر ابراهیمی بعد از نشست شورای امنیت در جمع خبرنگاران اظهار داشت تلاش کردم تصویر روشنی از آنچه در مذاکرات میان نمایندگان دولت و گروههای مخالف گذشت به اعضای شورای امنیت ارایه کنم.

خبرنگاری از ابراهیمی در خصوص درخواست او از شورای امنیت پرسید که وی در پاسخ گفت : در این نشست از کسی درخواستی نداشتم و فقط سعی کردم آنچه را که در مذاکرات ماه قبل گذشت به اطلاع اعضای شورا برسانم.

نماینده بان کی مون افزود: وظیفه ای که من داشتم همین بود و حالا این به عهده آن ها است که چه تصمیمی بگیرند و چه راه حلی برای حل این بحران پیدا کنند.

خبرنگاری با اشاره به لایحه مجلس سوریه که شرکت گروه های مختلف در انتخابات آینده ریاست جمهوری این کشور را مجاز می شمارد و این که تاثیر آن در جریان مقدمات تشکیل یک دولت انتقالی در سوریه چه خواهد بود سوال کرد و ابراهیمی در پاسخ گفت که این موضوع در جریان تغییرقانون اساسی سوریه در سال 2012 گنجانده شد و موضوع تازه ای نیست و امروز به صورت یک لایحه اعمال می شود.

وی در خصوص برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه گفت : تلاش های زیادی در این خصوص صورت گرفته است اما تاکنون زمان دقیقی برای برگزاری انتخابات اعلام نشده است.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل افزود : نگرانی اصلی من این است که اگر انتخابات برگزار شود، بخش عمده گروههای مخالف از آن ناخرسند خواهند بود و نتیجه آن را نخواهند پذیرفت.

اروپام 2253 **1908
کد N179746