افخم اظهارات نخست وزیر انگلیس را سخیف و غیر منطقی خواند

سیاسی

سخنگوی وزارت امور خارجه از اظهارات سخیف و غیر منطقی نخست‌وزیر انگلیس درباره کشورمان ابراز تاسف شدید کرد و آن را مخل تلاش‌های جاری برای بهبود مناسبات دو کشور دانست.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرضیه افخم گفت: این اولین‌بار نیست که دولت انگلیس در حمایت همه جانبه از رژیم صهیونیستی دست به اظهارات فرافکنانه در جهت ایجاد خدشه به رویکرد منطقی، انسانی و منطبق بر اصول روابط بین‌اللمل جمهوری اسلامی ایران می‌زند.

او اضافه کرد که اظهارات و رویکردهای متضاد و دوگانه دولتمردان لندن در قبال جمهوری اسلامی ایران قطعا با ابراز تمایل آن‌ها برای بهبود مناسبات مغایر است.

سخنگوی وزرات امور خارجه کشورمان با اظهار تاسف از واکنش نشان ندادن نخست‌وزیر انگلیس به سلاح‌های هسته‌ای رژیم صهیونیستی و ملحق نشدن این رژیم به معاهده منع اشاعه گسترش سلاح‌های هسته‌ای که امنیت منطقه و جهان را مورد تهدید قرار داده است، آن را نمونه دیگری از رویکرد دوگانه این کشور در قبال مسائل خاورمیانه دانست و تاکید کرد: این امر قطعا از چشم ملل مسلمان منطقه پنهان نخواهد ماند، هر چند همان‌طور که نخست‌وزیر اشاره کرده از زمان اعلامیه بالفور این کشور در رابطه با حمایت از رژیم صهیونیستی همواره نقش حیاتی و مهمی را ایفاء کرده است.

انتهای پیام

کد N179573