سرمدی با کفیل ریاست جمهوری عراق دیدار کرد

قائم مقام وزیر خارجه ایران در دیدار با خضیر خزاعی، کفیل ریاست جمهوری عراق تاکید کرد: برخی کشورها از تروریسم به عنوان ابزاری سیاسی برای پیشبرد اهداف خود استفاده می کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرتضی سرمدی که برای شرکت در نخستین کنفرانس بین‌المللی مبازره باتروریسم به بغداد سفر کرده است، در این دیدار اظهارکرد: امیدواریم این کنفرانس، فضایی ایجاد کند که کشورهای مدعی مبارزه با تروریسم به صورت عملی وارد میدان شوند.

قائم مقام وزیر امور خارجه کشورمان گفت: تحولات سه سال اخیر نشان داد که این پدیده شوم دامن کشورهای مدعی مبارزه با تروریسم و حامیان آنان را نیز خواهد گرفت، بنابراین حرکتی که برای منزوی شدن تروریست‌ها آغاز شده باید ادامه یابد تا منابع مالی و تجهیزات به آنان نرسد.

وی با تاکید بر لزوم اتحاد جهان اسلام افزود: امنیت رژیم صهیونیستی در گرو اختلافات جهان اسلام است.

به گزارش ایسنا، در این دیدار خضیر خزاعی، کفیل ریاست جمهوری عراق نیز در این دیدار با اشاره به خطر گسترش تروریسم در منطقه و جهان بر لزوم شنیده شدن صدای واحد از جامعه جهانی در این زمینه تاکید کرد.

او با اشا ره به حمایت مالی، تجهیزاتی و رسانه‌یی برخی کشورها از تروریسم گفت: تروریسم ضربه‌ای بزرگ به اسلام زده است و از شرایط و اختلاف بین مسلمانان، رژیم صهیونیستی سود می‌برد.

انتهای پیام

کد N179558