سرمدی: ایران برخورد گزینشی در مبارزه علیه تروریسم را محکوم می کند

تروریسم

تهران – ایرنا – قائم مقام وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که تهران همواره برخورد تبعیض آمیز و گزینشی برخی کشورها را در مبارزه علیه تروریسم محکوم کرده است.

به گزارش ایرنا از سفارت ایران در عراق،ˈمرتضی سرمدیˈ رییس هیات ایرانی شرکت کننده در اجلاس مبارزه با تروریسم در بغداد، ضمن هرگونه ارتباط معنادار تروریسم با هر نوع دین، فرهنگ، مذهب و یا ملیت، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران معتقد است برای شناخت و مبارزه با پدیده شوم تروریسم، باید ابتدا هم اندیشی و سپس راهبرد ائتلاف جهانی برای صلح و مبارزه با تروریسم را شکل داد.

وی گفت: نادیده انگاشتن اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی از سوی برخی کشورهای غربی، از دلایل اصلی استمرار اقدامات تروریستی در جهان و ناکامی جامعه بین المللی در برخورد با جنایاتی از این قبیل است.

سرمدی افزود: تروریسم به عنوان عمده ترین محور تهدید صلح و امنیت جهانی و پدیده ای که در اشکال مختلف؛ جان، امنیت و آسایش انسان ها را به خطر می اندازد، امروزه به یک چالش جهانی تبدیل شده و مبارزه با آن نیازمند مشارکت تمام اعضای جامعه بین الملل است.

وی همچنین ضمن تشکر از عراق به خاطر میزبانی چنین نشستی مهم در این مقطع حساس، دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران در خصوص تروریسم و افراطی گری را تشریح کرد.

سرمدی جمهوری اسلامی را از قربانیان تروریسم و برخورد دوگانه غرب و برخی کشورهای منطقه در مبارزه با این پدیده شوم دانست و گفت: خارج کردن نام گروهک منافقین از فهرست گروه های تروریستی، حملات مسلحانه و بمب گذاری گروه های تروریستی و اشرار در مناطق سیستان و بلوچستان و حملات متعدد تروریستی علیه نمایندگی های سیاسی و دیپلمات های ایرانی در خارج کشور نمونه هایی از اقدامات تروریستی و برخورد دوگانه با این پدیده در ارتباط با ایران است.

رییس هیات ایرانی شرکت کننده در اجلاس بین المللی مبارزه با تروریسم، بی توجهی غرب و برخی حامیان تروریسم در منطقه به کشتار و ویرانی ها در سوریه طی سه سال گذشته را نمونه دیگری در برخورد دوگانه و نادیده گرفتن حقایق در منطقه ذکر کرد.

سیام **1723**1436
کد N179443