تلاش هند برای کسب سومین بازار بزرگ هوانواردی جهان

هند,حمل ونقل

دهلی نو - ایرنا - هند تلاش می کند تا سال 2020 به سومین بازار بزرگ هوانوردی در جهان تبدیل شود.

به گزارش ایرنا، ˈ اجیت سینگ ˈ وزیر هواپیمایی کشوری هند روز پنجشنبه با اعلام این موضوع گفت، کشورش تا سال 2020 با بهبود وضعیت فرودگاه های خود برای اداره 336 میلیون مسافر داخلی و 41میلیون مسافر خارجی به صورت سومین بازار هوانوردی بزرگ در جهان در خواهد آمد.

شرکت هواپیماسازی بوئینگ اعلام کرده هند در طول 20سال آینده به یک هزار 450 فروند هواپیمای مسافربری به ارزش 175میلیارد دلار نیاز خواهد داشت.

هند درحال حاضر درصدد تجهیز خود به هواپیماهای نظامی و مسافربری است.

رسانه های هند اعلام کردند این کشور قصد دارد ظرف 20 سال آینده 200 فرودگاه با هزینه پائین به منظور برقراری ارتباط هوایی با شهرهای کوچک در این کشور احداث کند.

ˈجی. اشوک کومار ˈ وزیر مشاور در امور هواپیمایی هند اخیرا اعلام کرده دهها فرودگاه کوچک و کم هزینه در شهرهای کوچک این کشور احداث خواهد شد و پیش بینی می شود این حرکت موجب تقویت توسعه بخش هواپیمایی هند شود.

با توجه به افزایش چشمگیر هزینه ها و خدمات فرودگاه های اصلی، هند تصمیم دارد طرح هایی برای ساخت فرودگاه های کم هزینه اجرا کند.

این فرودگاه ها دارای امکانات زیربنایی خواهند بود و بیشتر به ایستگاه های بسیار مدرن قطار شباهت خواهند داشت.

هم اکنون حدود 30 درصد کل حمل و نقل هوایی در هند از طریق فرودگاه های کوچک انجام می شود و پیش بینی شده این رقم در چند سال آینده به 45 درصد برسد.

هند قصد دارد بیش از 120 میلیارد دلار برای ایجاد تاسیسات زیربنایی فرودگاه ها ، بهبود زیرساخت بخش های ترابری ، ایجاد سامانه جهانی ناوبری هوایی و دیگر فعالیت های مربوط به ترابری هوایی هزینه کند.

آساق ** 2167 ** 275 **
کد N179407