تاکید سازمان ملل بر ضرورت خویشتنداری صهیونیست‌ها و نیروهای مقاومت

سیاسی

دبیرکل سازمان ملل حملات موشکی نیروه‌های مقاومت به سرزمین‌های اشغالی و پاسخ رژیم صهیونیستی را محکوم و خواستار خویشتنداری هر دو طرف شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از صدای روسیه، بان کی مون،‌ دبیرکل سازمان ملل پس از افزایش تنش در روابط میان رژیم صهیونیستی و نوار غزه، خواستار خویشتنداری هر دو طرف شد.

دفتر مطبوعاتی بان کی مون در بیانیه‌ای اعلام کرد: دبیرکل سازمان ملل شدیدا موشک باران جنوب سرزمین‌های اشغالی توسط نیروهای مقاومت در نوار غزه را محکوم می‌کند. بان کی مون نسبت به افزایش این ناآرامی‌ها ابراز تاسف کرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: دبیرکل سازمان ملل به هر دو طرف تاکید می‌کند تا برای جلوگیری از تنش بیشتر که باعث افزایش ناآرامی و بی‌ثباتی در کل منطقه می‌شود، از اقدامات حساسیت زا اجتناب کنند.

گردان‌های القدس، شاخه نظامی جهاد اسلامی در بیانیه‌ای مسئولیت پرتاب 130 راکت به سرزمین‌های اشغالی را به عهده گرفته است.

گردان‌های القدس اعلام کردند، حملات موشکی عصر چهارشنبه در واکنش به تهاجم رژیم صهیونیستی به غزه بوده و ادامه می‌یابد.

حماس نیز به رژیم صهیونیستی علیه افزایش اقدامات مقابله‌ای هشدار داده و گفت، مقاومت حق مردم فلسطین برای دفاع از خودشان است.

در همین حال، اتحادیه اروپا نیز هشدار داد که اگر به وضعیت وخیم اقتصادی و بشری نوار غزه رسیدگی نشود نتایج جدی برای امنیت منطقه‌ای خاورمیانه به وجود می‌آید.

کنسولگری‌های کل اتحادیه اروپا در شرق بیت‌المقدس و رام‌الله به رژیم صهیونیستی تاکید کردند تا خویشتنداری پیشه کند.

اتحادیه اروپا در گزارشی اعلام کرد: امروزه نوار غزه با وضعیت خطرناک اقتصادی و بشری مواجه است که شامل توقف واردات مصالح ساختمانی، افزایش بیکاری، افزایش قیمت‌ها و کمبود مواد غذایی است. اسرائیل مسئول وضعیت کنونی در نوار غزه است و اشغال این منطقه باعث وخیم‌تر شدن اوضاع می‌شود.

انتهای پیام

کد N179329