آخرین اخبار از تحولات اوکراین

اوباما,فرانس 24

تهران - ایرنا - در حالی که منطقه خود مختار کریمه خود را برای برگزاری همه پرسی پیوستن به روسیه آماده می کند، نخست وزیر اوکراین به مقامات مسکو هشدار داد.

به گزارش شبکه خبری فرانس 24، ˈآرسنی یاتسِنیوکˈ، نخست وزیر اوکراین که همانند دیگر مقامات ارشد کشورها در کاخ سفید مورد استقبال باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا قرار گرفت، خیلی صریح و آشکار مسکو را هدف حمله قرار داد.

این شبکه خبری افزود: نخست وزیر اوکراین با چهره و حرکات جدی مقابل خبرنگاران مستقر در کاخ سفید قرار گرفت و گفت: به ولادیمیر پوتین هشدار می دهم که به تجاوز پایان دهد.

فرانس 24 در بخش دیگری از گزارش خود گفت: نخست وزیر اوکراین در اوج بحران میان روسیه و آمریکا در خصوص تحولات این کشور و برای ممانعت از برگزاری همه پرسی یکشنبه آینده راهی واشنگتن شده بود.

این شبکه خبری در بخش دیگری تصریح کرد که باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا نیز در یک موضع گیری صریح روسیه را به اشغالگری متهم کرد.

بنابر این گزارش، کشورهای اروپایی نیز این روزها تلاش می کند خود را به اوکراین نزدیکتر کند و در این رابطه، آنجلا مرکل، صدر اعظم آلمان تاکید کرد که اگر روسیه به رفتار خود در قبال اوکراین ادامه دهد در واقع دست به یک فاجعه زده است.

در همین حال خبرنگار فرانس 24 از کریمه گزارش داد که بر روی برگه آرایی که برای همه پرسی سه روز دیگر تهیه شده بر روی یکی پرچم روسیه و بر روی برگه دیگر علامت صلیب شکسته نازی ها نگاشته شده است.

مترجمام**1502**1144
کد N179074