رزمایش نیروهای روسیه در مناطق همجوار با اوکراین آغاز شد

اوکراین,بحران92

مسکو - ایرنا - نیروهای مسلح روسیه، با نزدیک شدن زمان برگزاری همه پرسی در منطقه کریمه و تشدید تنش ها میان مسکو و کیف، رزمایش گسترده ای را در مناطق همجوار با اوکراین، آغاز کرده اند.

روابط عمومی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: این رزمایش که هدف از آن آمادگی برای مقابله با هر گونه وضع اظطراری است، امروز پنجشنبه، در محدوده های نظامی استانهای روستف، بلگورود، تامبوف و کورسک آغاز شده است.

در این رزمایش واحدهای زرهی، توپخانه و تانک چند لشکر روسیه شرکت دارند و انتقال نیروها از مراکز نظامی به محل های تعیین شده برای استقرار و هماهنگی بین واحدها تمرین می شود.

نیروهای شرکت کننده در این رزمایش به کارگیری تسلیحات و تجهیزات نظامی ویژه را در شرایط میدان رزم و اقدامات تجسسی را در مسیر انتقال نیروها تمرین می کنند.

هدف اصلی برگزاری این رزمایش، آزمایش آمادگی رزمی نیروها و توانایی آنها در انجام وظایف محوله در شرایط محیطی ناشناخته و میدان های نظامی متفاوت اعلام شده است.

نیروهای مسلح روسیه رزمایش گسترده ای هم در 26 فوریه تا چهارم مارس (هفتم تا سیزدهم اسفند) در چندین استان همجوار اوکراین برگزار کردند که در آن بیش از 150 هزار نیروی نظامی شرکت داشتند.

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه به وزیر دفاع این کشور دستور داد با انجام رزمایش های از پیش اعلام نشده میزان آمادگی رزمی نیروهای روسیه را بسنجد.

روابط روسیه و اوکراین با سقوط حکومت ویکتور یانوکوویچ رییس جمهوری روسوفیل (طرفدار روسیه) اوکراین و روی کار آمدن مخالفان غربگرای وی تیره شده است.

روسیه در پاسخ به این اقدام مخالفان یانوکوویچ، از جدایی طلبی منطقه کریمه که اکثریت ساکنان آن را روسها تشکیل می دهند، حمایت می کند و مقامهای روس اعلام کرده اند، درصورت نتیجه مثبت همه پرسی 16 مارس (25 اسفند) در کریمه که در آن استقلال از کیف اعلام خواهد شد با درخواست الحاق این منطقه با روسیه موافقت می کنند.

اروپام/2242**518**1479
کد N178944