ورود اتباع اوکراینی به کریمه بطور موقت ممنوع شد

اوکراین,بحران92

مسکو- ایرنا- رییس مجلس جمهوری خودمختار کریمه از منع ورود اتباع اوکراینی به این منطقه خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از ایتارتاس، ولادیمیر کنستانتینوف روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: برای جلوگیری از نفوذ افراط گرایان به منطقه کریمه، ورود شهروندان اوکراین به این منطقه بطور موقت ممنوع می شود.

وی افزود: این اقدام را برای جلوگیری از ورود افراد با رفتار ناهنجار به منطقه کریمه انجام می دهیم.

رییس مجلس منطقه کریمه با بیان این که این اقدام موقت است، اظهار کرد: پس از برگزاری همه پرسی در کریمه وضعیت تغییر می یابد و مقرهای بازرسی مرزی و کنترل گذرنامه در مرز کریمه با اوکراین مستقر و آغاز بکار خواهد کرد.

کنستانتینوف در پاسخ به سوال خبرنگاری که آیا فهرست افراط گرایان را در دست دارید، گفت: فهرستی در اختیار داریم و در آن افرادی که دیدگاه های فاشیستی و ملی گرایی افراطی دارند، ثبت شده است.

رییس مجلس جمهوری خودمختار کریمه از آمادگی رزمی نیروهای این منطقه خبر داد و افزود: تا هفت هزار نیروی دفاعی منطقه کریمه آماده هستند در طول یک ساعت برای جنگ صف آرایی کنند.

وی اضافه کرد: این نیروی قدرتمندی است که برای برقراری امنیت و ثبات و آرامش کفایت می کند.

کنستانتینوف ادامه داد: علاوه بر آن چند گردان نیروهای مسلح کریمه هم سوگند یاد کرده اند و نیروی امنیتی ویژه این جمهوری به نام برکوت هم برای حفظ نظم جمهوری آمادگی دارد.

روسهای منطقه کریمه که اکثریت ساکنان این منطقه را تشکیل می دهند، دولتی جدایی طلب در کریمه تشکیل داده اند که دو هفته پیش از اوکراین اعلام استقلال کرد و روسیه هم از این دولت حمایت می کند.

قرار است ساکنان کریمه روز 16 ماه مارس در همه پرسی که توسط دولت جدایی طلب این منطقه برگزار می شود شرکت کنند و در مورد استقلال از اوکراین رای بدهند.

اروپام/2242**518 **1917
کد N178487