روزنامه فلسطینی المنار:

رقابت عربستان سعودی و قطر در حمایت از تروریست ها

قطر

تهران-ایرنا-عربستان سعودی و قطر برای جذب هر چه بیشتر گروه های تروریستی و حمایت از آنها در سوریه که مرتکب انواع کشتار وقتل عام می شوند، با یکدیگر رقابت می کنند.

روزنامه فلسطینی المنار روز چهارشنبه با اعلام این مطلب ،نوشت:با وجود ادعادهای دروغین این دو کشور که درخدمت واشنگتن و تل آویو هستند، رقابت میان دوحه ریاض از تروریست های موجود درخاک سوریه نشانگر استمرار حمایت و پشتیبانی آنها از باندهای تروریستی جنایتکار است.

برخی منابع ویژه به روزنامه المنار گفتند:دستگاه اطلاعاتی امنیتی عربستان سعودی که روابط نزدیک و قوی با دستگاه اطلاعاتی اسراییل دارد موفق شده است شکاف عمیقی در میان باندهای موسوم به ارتش آزاد سوریه ایجاد کند و بسیاری از فرماندهان ارتش آزاد از سازمان اطلاعات عربستان دستور می گیرند.

این منابع همچنین گفتند:گروههای تروریستی وابسته به قطر و آل سعود به عملیات تسویه حساب متقابل درخاک سوریه پرداخته اند.

بر اساس این گزارش، نظام عربستان تلاش می کند باند تروریستی ˈجبهه اسلامی ˈ را به شاخه نظامی قوی درمقابله با ارتش سوریه تبدیل کند.

این منابع به نقل از یک دیپلمات قطری در یک کشور اروپایی گفتند:دوحه اطلاعات و اسناد مهمی درباره همکاری نزدیک عربستان با سازمان های امنیتی اسراییلی و تبدیل شدن این کشور به ابزاری در اختیار سازمان های امنیتی تل آویو، در اختیار دارد.

مترجمام**9329**1856
کد N178373