عضو دومای روسیه:کانال های مالی و تسلیحاتی تروریست ها رابایدمسدود کرد

دوستان سوریه

تهران-ایرنا - عضو دومای روسیه با بیان اینکه هیچ کس از ویروس تروریسم در امان نیست، گفت: باید تمام کانال های کمک مالی و تسلیحاتی به تروریست ها را مسدود کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، ˈرومان خودیاکوفˈ نایب رییس کمیسیون مناطق مجلس دومای روسیه در نشست نخستین اجلاس رییسان کمیسیون سیاست خارجی کشورهای دوست سوریه در تهران، گفت: براساس اطلاعات موجود سازمان های تروریستی النصره و داعش در سوریه فعال هستند و هر کس تلاش می کند از این آب گل آلود ماهی بگیرد.

وی تصریح کرد: آمریکا و برخی کشورهای خلیج فارس و اروپایی نیز علنا طرف افراطیون را گرفته اند و موازین حقوق بین الملل را به خاطر منافع مغرضانه خود دور انداخته اند.

وی با تاکید بر اینکه هدف غرب تغییر رژیم در سوریه برای بهره مندی از منابع این کشور است، اضافه کرد: تمام کسانی که خواهان صلح و ثبات در خاورمیانه هستند باید برای حل بحران سوریه دوشادوش هم برخیزند و این ها دوستان واقعی سوریه خواهند بود نه آن هایی که سعی دارند سوریه را ویران کنند.

این عضو پارلمان روسیه با اشاره به لزوم جمع آوری کمک های بشردوستانه برای مردم سوریه، تصریح کرد: مردم نباید به خاطر بلندپروازی سیاست مداران زجر بکشند.

وی ادامه داد: نیروهای تروریستی که امروز در سوریه به سر می برند، ممکن است فردا به هر کشور دیگری وارد شوند و هیچ کس از این ویروس در امان نیست، لذا باید تمام کانال های کمک مالی و تسلیحاتی را مسدود کرد و هر چقدر ما منسجم تر شویم و برای حل مسائل از مردم حمایت کنیم، خونریزی ها کمتر می شود.

نایب رییس کمیسیون مناطق مجلس دومای روسیه همچنین درباره تحولات اوکراین، گفت: آنچه در اوکراین اتفاق افتاد یک کودتای نظامی بود که موجب شد تروریست ها، جنایتکاران و فاشیست ها به قدرت برسند، این نقشه ای است که از سوی یک سازمان برنامه ریزی شده و اتحادیه اروپا و آمریکا در آن نقش دارند.

وی تصریح کرد: آن ها می خواهند تمام کشورهای سابق شوروی را نابود کنند تا روسیه را در محاصره کامل قرار دهند، چرا که آن ها نمی توانند کشوری را تحمل کنند که می تواند جنگ در سوریه را متوقف کند.

این عضو دومای روسیه با بیان اینکه ما همواره معتقدیم می توان از طریق گفت و گو مشکلات را حل کرد، گفت: هیچ کس حق دخالت در هیچ کشوری را ندارد و در هر کشوری تنها حاکمیت و ملت هستند که باید سرنوشت خود را تعیین کنند.

نایب رییس کمیسیون مناطق مجلس دومای روسیه با اشاره مجدد به تحولات اوکراین اظهار داشت: آمریکا این جنگ را در اوکراین راه انداخته و مستقیما تروریست ها را حمایت می کند بنابراین روسیه از شهروندان روس در اوکراین حمایت می کند که با توجه به نبود حکومت مقتدر در شرایط قتل و غارت قرار گرفته اند.

وی افزود: اروپا ما را از تحریم می ترساند اما این در حالی است که در صورت تحریم خود آن ها هستند که ضرر می بینند چون ما یک ابر قدرت هستیم.

سیام(3)**2021**1535
کد N178301