/سفر روحانی به عمان/

ایران و عمان تفاهمنامه همکاری در زمینه اشتغال امضا کردند

جمهوری اسلامی ایران و عمان در زمینه کار، اشتغال و گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این تفاهم‌نامه که در اولین روز سفر رئیس‌جمهور و هیأت همراه، توسط وزیر نیروی کار عمان و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران امضا شد، زمینه همکاری برای دو کشور در زمینه بازار کار و توسعه مهارت را فراهم می‌سازد.

بر اساس تفاهم‌نامه همکاری در زمینه کار و اشتغال بین ایران و عمان، دو کشور در زمینه تبادل مقررات، برنامه ها، تحقیقات، تجارب و اطلاعات پیرامون بازار کار و اشتغال، برگزاری دوره‌های آموزشی با هدف بهره‌وری نیروی کار، استفاده از توان یکدیگر در زمینه کار و اشتغال، تبادل اطلاعات و نقش بازرسان کار در اجرای مقررات و حل و فصل اختلافات میان کارگر و کارفرما همکاری خواهند کرد.

بر اساس تفاهم‌نامه امضا شده در مورد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نیز دو کشور در زمینه تبادل مقررات و برنامه‌ها، تجارب و اطلاعات پیرامون آموزش و حرفه‌ای، دیدارهای کارشناسان و اعضای هیأت‌های آموزشی و علمی به منظور آگاهی و استفاده از امکانات دو کشور در زمینه آموزش فنی و حرفه‌ای، برگزاری کنفرانس‌ها و مسابقات، مهارت مشترک و کارگاه‌ها و نمایشگاه‌ها برای کارآموزان و تهیه برنامه‌های آموزش برای آنها همکاری خواهند کرد.

بر اساس این تفاهم‌نامه، هیأت‌های آموزشی و علمی عمانی و مدیران و مربیان مراکز فنی و حرفه این این کشور در ایران آموزش مهارت‌های لازم را دریافت خواهند کرد.

علی ربیعی وزیر کار رفاه و تأمین اجتماعی کشورمان بعد از امضای این تفاهم‌نامه به تشریح دستاوردهای آن پرداخت.

انتهای پیام

کد N178299