حماس:برای بازگشایی گذرگاههای مرزی متوسل به دادگاههای بین الملل می شویم

مصر,دادگاه

تهران - ایرنا - ˈعبدالسلام صیامˈ دبیرکل هیات دولت در غزه روز چهارشنبه بطور تلویحی از متوسل شدن به دادگاه های بین الملل جهت بازگشایی گذرگاههای مرزی سخن به میان آورد.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، رابطه با مصر قطع نشده هر چند جنبش حماس از سوی دادگاه مصر غیرقانونی اعلام شده است .

وی یادآورشد: متاسفانه گاهی ارتباط میان غزه و قاهره فقط به مسایل امنیتی منحصر می شود و برخی از ابعاد حیاتی ملت فلسطین نادیده گرفته می شود.

صیام توضیح داد : وزارت اطلاعات مصر تا به امروز همچنان به عنوان میانجی میان ما و اشغالگران اسراییل عمل می کند . اما ما نمی خواهیم روابط با برادران مصری فقط به این بعد منحصر شود.

وی از مقام های مصر خواست تا در سیاست های در پیش گرفته شده کنونی در مورد گذرگاه رفح و مناسبات تجاری و تونلها تجدیدنظر کند.

صیام ادامه داد: ما از برادران مصری خواستار بازگشایی تونل های مرزی نیستیم زیرا این یک موضوع داخلی مربوط به مصر است .ما خواهان آن هستیم تا در صورت بسته شدن تونل ها باید جایگزینی وجود داشته باشد. ما حاضریم با قاهره در مورد ایجاد کانالهای قانونی جهت انتقال افراد و کالاها به توافق برسیم .

وی افزود : ما خواهان آن هستیم تا بر اساس توافق بین المللی و آمد و شد طبیعی مثل انسان زندگی کنیم و تصور نمی کنم این موضوع به امنیت هیچ کشوری آسیب برساند و در واقع این خواسته با قانون بین الملل همخوانی دارد.

صیام گفت : ما در صورت نیاز برای پایان دادن به تحریم اقتصادی به دادگاههای بین الملل متوسل خواهیم شد و امیدواریم برادران مصری و هر کس که در این محاصره شرکت دارد، این پیام را درک کند.

خاورم ** 1487 **1010
کد N178138

خواندنی از سراسر وب