اخبار بحرین/

بازداشت 12 بحرینی در یورش نظامیان آل خلیفه/واکنش مسئول بحرینی به سفر روحانی به عمان

آفریقا و خاورمیانه

یورش تعدادی از جوانان بحرینی در العکر،واکنش جمعیت الوفاق به اقدامات سرکوبگرانه رژیم، گزارش سازمان خبرنگاران بدون مرز درباره بحرین و واکنش یک مسئول رژیم بحرین به سفر روحانی به عمان از مهمترین اخبار این کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه الوفاق، یوسف المحافظه فعال حقوق بشری بحرینی اعلام کرد: نظامیان رژیم بحرین بامداد امروز یازده بحرینی را بدون حکم قضایی در العکر، النویدرات، سند، باربار و بنی جمره بازداشت کردند.

این در حالی است که روز گذشته نیز نظامیان رژیم سه نوجوان را در منطقه بنی جمره در شمال بحرین و دو نفر دیگر را در السنابس بازداشت کرده بودند.

از سوی دیگر جمعیت الوفاق بحرین با صدور بیانیه ای اعلام کرد: نظامیان رژیم بحرین به اقدامات سرکوبگرانه و غیر قانونی خود و نیز شکنجه بحرینی ها ادامه می دهند.

این درحالی است که سازمان خبرنگاران بدون مرز در گزارشی به مناسبت روز جهانی مبارزه با محدودیت های اینترنتی رژیم بحرین را یکی از دشمنان اینترنت توصیف کرد.

جمعیت الوفاق با صدور بیانیه ای اعلام کرد: نظامیان رژیم بحرین منطقه الدراز را به محاصره خود درآوردند.

از سوی دیگر حمد العامر معاون امور منطقه ای و شورای همکاری وزارت خارجه بحرین با اشاره به سفر رئیس جمهوری کشورمان به عمان گفت: دیدار روحانی از مسقط دیداری در راستای نزدیکی با شورای همکاری خلیج فارس و رفع اختلافات ایران با عربستان سعودی و بحرین است.

این درحالی است که گروه های عمده مخالفان بحرینی شامل وعد،الوفاق،منبر پیشرو،الوحدوی،تجمع ملی و الاخاء با صدور بیانیه مشترکی انفجار العکر که گروهی ناشناخته به نام گردانهای مختار مسئولیت آن را به عهده گرفته اند را محکوم کردند.

در این بیانیه بر مخالفت با هر اقدام غیر مسالمت آمیز تاکید شده و آمده است: روی آوردن به ابزارهای غیرمسالمت آمیز بر خلاف عهد و پیمان ملت بحرین است و دارای تبعات خطرناکی است.

مخالفان بحرینی اعلام کردند: خط مشی ملت بحرین کاملا روشن و شامل؛ روی آوردن به اقدامات مسالمت آمیز، ریشه کنی خشونت،انفجار یا هر اقدام دیگر است. این اقدام خواه که گروه موسوم به مختار یا الاشتر عامل آن باشند محکوم است.

این در حالی است که یک دادگاه بحرینی امروز یک پلیس متهم به شکنجه بازداشت شدگان بحرینی را تبرئه کرد.