دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی:

امروز دشمنان از هیمنه اسلام می ترسند / بغداد مقصد بعدی شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی

مجمع جهانی

تهران – ایرنا – دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: امروز فرهنگ اسلامی در جهان توسعه یافته است و دشمنان در مغرب زمین از هیبت و هیمنه اسلام می ترسند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، علی اکبر ولایتی عصر چهارشنبه در آیین اختتامیه همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی اظهار داشت: این همایش با هماهنگی و هم اندیشی و همکاری بین دانشگاه دفاع امنیت ملی ، مرکز تحقیقات استراتژیک و بیش از 100 مرکز تحقیقاتی و دانشگاهی برگزار شد و پیوندی بین مجمع جهانی بیداری اسلامی و مجموعه تحقیقاتی و دانشگاهی کشور بود.

وی اظهار امیدواری کرد که بتوانیم این الگو را در دیگر جاهای جهان اسلام تسری دهیم.

ولاتی ادامه داد: با توجه به دعوت حجت الاسلام والمسلمین سید عمار حکیم اجلاس بعدی شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی در بغداد برگزار خواهد شد که امیدواریم بتوانیم در آنجا نیز با حضور تعدادی از فرهیختگان حوزه و دانشگاه عراق نشستی با محتویات بالا تشکیل دهیم.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: تشکیل چنین اجلاس های پاسخ عملی به آنهایی است که این توهم را القا می کنند که اسلام برای سوالات و نیازهای امروز پاسخگو نیست.

ولایتی ادامه داد: این تعداد عظیم اساتید و بزرگان جهان اسلام که سالیان طولانی وقت خود را صرف مطالعه و تفکر کرده اند و به امور جهانی مسلط هستند حکایت از این می کند که اسلام همچنان کارآمد است و ما به سمتی می رویم که مجددا تجدید حیات اسلامی را داشته که در حال حاضر نیز مقدمات این حرکت فراهم شده است.

ادامه دارد...

سیام**9254**1058 *1449
کد N178063