ولایتی در گفت وگو با ایرنا:

کشورهای اسلامی باید نقش و جایگاه تاثیرگذار خود را به درستی بشناسند

هندسه قدرت جهانی,جهان اسلام

تهران-ایرنا- دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی، نقش کشورهای اسلامی در هندسه قدرت جهانی را بسیار با اهمیت دانست و گفت: کشورهای اسلامی باید با بررسی و آسیب شناسی وضع موجود جهان اسلام و تجربیات جنبش بیداری اسلامی، الگوهای موفق و پیشرو ارایه کنند.

«علی اکبر ولایتی» روز چهارشنبه در حاشیه مراسم اختتامیه همایش نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا تصریح کرد: جهان اسلام باید نقش و جایگاه تاثیرگذار خود را به درستی بشناسند.

وی افزود: بیداری اسلامی تغییرات مهمی در صحنه بین المللی ایجاد کرده است که این تغییرات متاثر از گفتمان انقلاب اسلامی است.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل یادآور شد: انقلاب اسلامی تاثیرگذاری جدی را در معادلات جهانی داشته است و جمهوری اسلامی ایران نیز در این زمینه نقش مهم و بی نظیری را داشته است.

ولایتی، برگزاری چنین نشست هایی را برای شناخت هر چه بیشتر فضای بین المللی و ارزیابی دقیق ضرورت ها و آسیب های احتمالی ضروری دانست و گفت: بیداری اسلامی ظرفیت های فراوانی را پیش روی انقلاب های منطقه قرار داده و این فرصتی است که جهان اسلام باید آن را مغتنم بشمارد.

همایش بین المللی «نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی» از روز گذشته با محور بررسی آسیب شناسی جهان اسلام در حوزه بیداری اسلامی در مرکز همایش های صدا و سیما آغاز به کار کرد.

این همایش با مشارکت بیش از 100 دانشگاه و مرکز پژوهشی داخلی و نیز اعضای شورای عالی بین المللی بیداری اسلامی برگزار شد.

سیام**9254**9121**1336
کد N177941