جزییات شکایت از قالیباف به کمیسیون اصل 90

محمد باقرقالیباف

شکایت در خصوص قرارداد واردات 5 هزار واگن مترو از چین صورت گرفته است که این قرارداد خلاف سیاست های اعلام شده توسط رهبر انقلاب اسلامی دایر بر حمایت از تولید داخلی است.

  به گزارش آفتاب به نقل از  خبرگزاری خانه ملت، به نقل از جمهوریت ، مصطفی افضلی فرد، سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در حال بررسی شکایتی است که توسط یکی از نمایندگان از شهرداری تهران به این کمیسیون شده است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در ادامه این مطلب افزود:این شکایت در خصوص قرارداد واردات  5 هزار واگن مترو از چین صورت گرفته است که این قرارداد خلاف سیاست های اعلام شده توسط رهبر انقلاب اسلامی دایر بر حمایت از تولید داخلی است.

افضلی فرد هم چنین تصریح کرد:با توجه به این که کارخانه واگن سازی اراک واگن های مورد نیاز داخل را با کیفیت بالایی تولید می کند ضرورت انعقاد این قرار داد مبهم است.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس تاکید : شخص شهردار و معاونین مربوطه وی باید در این خصوص در کمیسیون اصل 90 حاضر شده و پاسخگوی دلایل انعقاد این قرارداد باشند.

 

آصفری:منطق واردات واگن دست دوم چینی با وجود تولید با کیفیت داخلی چیست

 

محمد حسن آصفری، نمایند ه مردم اراک و کمیجاب در مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده شکایت کننده از قالیباف به کمیسیون اصل 90 در گفت و گو با خبرنگار جمهوریت گفت: اخیرا قراردادی از سوی شهرداری تهران با کشور چین درباره واردات واگن بسته شده است که با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و اصل 44 قانون اساسی مغایرت دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد:  ما کارخانه‌های واگن‌سازی با تولیدات با کیفیت در اراک داریم و با وجود این کارخانه چرا باید قراردادی در خصوص تهیه و تأمین واگن آن هم واگن‌های دست دوم چینی منعقد شود.

آصفری همچنین تصریح کرد:کارخانجات واگن‌سازی به دلیل عدم مشتری با کاهش نقدینگی و تعدیل نیرو مواجه شده اند و حتی اگر این توجیه مطرح شود که این واگن ها قرار است در ازای پول نفتی که از ان ها طلبکار هستیم پرداخت شود باز هم قابل قبول نیست.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی بیان کرد که با این استدلال د از شهردار تهران به کمیسیون اصل 90 مجلس شکایت کرده‌ام.
کد N177893