سازمان ملل: فراموش کردن سوریه به فاجعه‌ای تمام عیار می‌انجامد

رییس آژانس پناهندگان سازمان ملل با اشاره به اینکه این سازمان باید خود را برای رویارویی با فرار سیل آوارگان از منطقه خودمختار کریمه آماده کند، گفت که "فاجعه کامل" زمانی اتفاق می‌افتد که جامعه بین‌المللی توجه خود را از جنگ داخلی سوریه منحرف کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آنتونیو گوترس، ‌رییس کمیسیون عالی پناهندگان سازمان ملل در مصاحبه با رویترز با اشاره به تحولات سوریه گفت: در تلاش‌های آمریکا و روسیه پس از شکست مذاکرات ژنو 2 برای آنکه طرف‌های درگیر در جنگ سوریه نزد یکدیگر بیایند، پیشرفت کمی وجود داشته است.

گوترس به خبرگزاری رویترز گفت: در حال حاضر ما احتیاج داریم که برجسته ترین کشورهای جهان بتوانند نزد یکدیگر آمده و اختلافات خود را کنار بگذارند و تلاش کنند راهی برای صلح در سوریه بیابند. این تنش‌های ایجاد شده حول اوکراین به وضوح هیچ فایده ای ندارد.

وی خاطر نشان ساخت: من امیدوارم آن‌هایی که مهمترین مسئولیت را در امور جهان دارند بتوانند درک کنند که فراموش کردن سوریه منتهی به یک فاجعه کامل و تمام عیار خواهد شد.

گوترس اضافه کرد، آژانس تحت امر وی خود را برای این احتمال که سیلی از آوارگان از شبه جزیره کریمه سرازیر شود آماده می‌کند و تیم‌های را به داخل اوکراین فرستاده تا وضعیت را تحت نظر داشته باشند. تاکنون شاهد تحرک گسترده جمعیت در این منطقه نبوده‌ایم و امیدواریم که چنین اتفاقی نیافتد.

انتهای پیام

کد N177613