درخواست نماینده سردشت برای حمایت از مصدومان شیمیایی در مجامع بین المللی

نطق میان دستور

تهران – ایرنا - در آستانه سالروز بمباران شیمیایی مردم حلبچه توسط رژیم بعثی عراق نماینده مردم سردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار است شخص رییس جمهوری و وزارت امورخارجه از مصدومین شیمیایی در مجامع بین المللی حمایت قاطعی داشته باشند.

به گزارش خبرنگارسیاسی ایرنا، رسول خضری روز چهارشنبه در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با گلایه از عدم توجه به وضعیت مناطق جنگ زده پیرانشهر و سردشت، خطاب به رییس جمهوری گفت: توجه به مناطق جنگ زده ، مرزنشین و مرزبان این سرزمین که جان خود را سپر بلای مملکت کرده اند، بودجه و عزم جدی می خواهد که تمام راهکارهای قانون اساسی و برنامه پنجم توسعه رییس جمهوری و وزرا را ملزم به پرداختن به این مهم کرده است.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس با اشاره به اینکه سردشت اولین شهرقربانی جنگ افزارهای شیمیایی در سطح دنیا است، افزود: متاسفانه این منطقه مورد توجه لازم قرار ندارد که ریشه آن به سالهای گذشته بر می گردد اما از رییس جمهوری انتظار داریم که مطابق با اطلاعیه شماره 3 خود که اعلام کرده بود از ظرفیت بالای اقوام و مذاهب نهایت استفاده را خواهد داشت به عهد خود وفا کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه مجلس خانه ملت است و از این تریبون باید صدای مردم به گوش مسوولان برسد، یادآور شد: به عنوان نمانیده مردم صدای رسای مردمی را که بیشترین صدمه ها را از 8 سال دفاع مقدس دیده اند و حداقل شاخص های برخورداری را دارند به گوش مسوولان می رسانم.

خضری به ارسال نامه صلح طلبی مردم این منطقه به سازمان ملل و حقوق بشر اشاره کرد و گفت: مردم ما که قربانی تروریسم بین المللی شده اند انتظار دارند شخص رییس جمهوری در راس کار و وزارت امورخارجه از مصدومین شیمیایی که پیگیر شکایت از عاملان و مسببان غربی در مجامع بین المللی و دادگاه لاهه هستند حمایت قاطعی داشته باشند و هیات اعزامی اروپا از نزدیک جنایت های استکبار و کشورهای غربی در حق مردم مظلوم سردشت را بررسی و مشاهده کند.

وی در بخشی دیگر از سخنانش به مسائل منطقه انتخابیه اش پرداخت و با یادآوری حادثه دلخراش دانش آموزان شین آبادی گفت: هنوز این حادثه تلخ در ذهن ما زنده است و انتظار می رود وزارت آموزش و پرورش برای نوسازی و مقاوم سازی مدارس غیرایمن سراسر کشور به خصوص پیرانشهر و سردشت توجه لازم را داشته باشد.

نماینده پیرانشهر و سردشت از وزرای آب، نیرو، راه و شهرسازی و کار خواست تا نسبت به حل مشکلات و بحران های موجود در این بخش ها اهتمام کنند و پروژه های نیمه کاره این مناطق را به اتمام برسانند.

سیام**1058 ** 1418
کد N177609