جهانگیری: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به پایگاه صادراتی تبدیل شود

جلسه شورای هماهنگی,مناطق آزاد

تهران - ایرنا - معاون اول رییس جمهوری گفت: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به پایگاه انتقال فناوری های پیشرفته، گسترش و تسهیل تولید و صادرات کالا تبدیل شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری در جلسه شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی با تأکید بر اهمیت مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پیشبرد اهداف اقتصادی به خصوص در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی و افزایش صادرات غیرنفتی، بر لزوم تلاش بیشتر مدیران و مسئولین این مناطق در جهت تحقق اهداف اقتصادی کشور تأکید کرد.

در این جلسه که وزرای دادگستری، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز حضور داشتند بودجه سازمان های مناطق آزاد تجاری- صنعتی و پیش بینی منابع و مصارف آنها در سال 93 در غالب اعتبارات عمرانی، اعتبارات جاری، اعتبارات نگهداری و سایر درآمدها به ارزش حدود 1200 میلیارد تومان برای کیش، قشم، چابهار، ارس، اروند و ماکو به تصویب رسید.

در این نشست همچنین صورت های مالی مناطق کیش، قشم و ماکو مربوط به سال مالی منتهی به 30 اسفندماه 91 مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

میزان اعمال تخفیف در نرخ هزینه انبارداری برای ماشین آلات و تجهیزات سنگین در سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، آیین نامه نحوه استفاده از زمین و منابع ملی در مناطق آزاد تجاری- صنعتی، شیوه نامه اخذ عوارض خدمات شهرداری در مناطق آزاد تجاری- صنعتی، دستورالعمل چگونگی ایجاد مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی و اصلاح محدوده سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه به آن پرداخته شد.

سیام**1058 *1449
کد N177608