نماینده مردم بهارستان: گزینه های روی میز آمریکا برای سرگرمی غربی ها است

نطق میان دستور

تهران – ایرنا - نمانیده مردم بهارستان و رباط کریم در مجلس شورای اسلامی گفت: تمامی گزینه های روی میز آمریکا برای سرگرمی غربی ها است.

به گزارش خبرنگارسیاسی ایرنا، ابراهیم نکو روز چهارشنبه در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس جمهوری گفت: لازم می دانم ابتدا از تیم دیپلماسی و مذاکره کننده منتخب شما در مذاکرات هسته ای تشکر کنم و برد شیرین 6 بر یک را در این بازی پیچیده تبریک عرض کنم و امیدوارم این روند تا پایان راه ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: چه بسا در این راه خیلی ها دنبال سیاه نمایی هستند ولی مطمئن باشید که واقعیت ها در تاریخ ماندگار است البته در صورتی که در ادامه مسیر گفت و گو ها انحرافی صورت گرفته و منافع ملت و کشور و نظام نادیده انگاشته شود واکنش ها از سوی ملت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی غیرمنتظر خواهد بود.

وی یادآور شد: ملت بزرگ ایران در 22 بهمن ماه سال جاری ثابت کردند که روی میز مذاکره ایران گزینه هایی مانند وفاداری و ولایت، شجاعت، شهادت و وحدت و از جان گذشتگی وجود دارد.

نکو اضافه کرد: ملت ایران و نمایندگان آنان در مجلس شورای اسلامی در برابر یاوه گویی های غرب با تمام توان و راست قامتی ایستادگی کرده و کوچکترین باجی به زیاده خواهی های آنان نخواهد داد.

نماینده مردم بهارستان گفت:« گزارش مداخله جویانه و دیکتاتور مآبانه دبیرکل سازمان ملل و اشتون در مورد حقوق بشر در ایران نمونه بارز مداخله در امور کشورهاست و انتظار می رود وزارت خارجه در این زمینه واکنش مناسب از خود نشان دهد.»

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: سیاست های ابلاغی توسط رهبر معظم انقلاب نشان از هوشمندی، بصیرت، موقع شناسی و آینده نگری معظم له دارد که نشان می دهد آموزش های همگانی در این زمینه صورت گرفته تا اقتصاد مقامتی به عنوان یک فرهنگ غالب در کشور و در بین مردم پذیرفته شود.

وی ادامه داد: قوای سه گانه در برابر اقتصاد مقاومتی وظیفه خود را بدانند و از جمله مجلس وظیفه دارد طرح ها و لوایح را مورد بررسی قرار داده و تصویب کند که روح اقتصاد مقاومتی در آن حاکم باشد و دولت موظف است در اجرای برنامه ها اقتصاد مقاومتی را لحاظ کرده و مدیران خود را آموزش دهد تا انحرافی در اجرای سیاست ها صورت نگیرد.

نکو اضافه کردد: لازم است در راستای این اصول کلی بخش خصوصی و واحد های تولیدی کشور مورد حمایت قرار گیرد تا به مثابه قلب تپنده اقتصاد کشور نقش خود را پررنگ تر ایفا کند.

نماینده مردم بهارستان یادآور شد: از اهداف اقتصاد مقاومتی رفاه بیشترمردم، رونق و توسعه اقتصادی، کاهش نرخ تورم و گرانی، اشتغال زایی و حل مشکل بیکاری و عزتمندی ملت و رسیدن به رتبه اول اقتصاد منطقه ای در افق سند چشم انداز و در نهایت و در بلند مدت کسب رتبه اقتصاد ممتاز جهانی است که نباید در پیچ و خم اجرای اقتصاد مقاومتی به فراموشی سپرده شود.

نکو خطاب به رییس جمهوری یادآور شد: هیات دولت باید مواظب باشد در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در سال 93 مردم آسیب نبینند زیرا مردم نباید تاوان سوءمدیریت، بی تدبیری و بی قانونی مدیران اجرایی را بدهند و متاسفانه قشر کارگر و کارمند در شرایط فعلی با دشواری های زیادی زندگی می کنند و باید مواظب بود در اجرای هدفمندی خسارت بیشتر به آنها وارد نشود.

سیام**1058 ** 1418
کد N177563