نماینده مردم قائم شهر مطرح کرد:

صندوق توسعه ملی توجهی به الزامات اقتصاد مقاومتی ندارد

تذکر شفاهی

تهران - ایرنا - نماینده مردم قائم شهر و سوادکوه گفت: صندوق توسعه ملی توجهی به الزامات اقتصاد مقاومتی و حمایت از بخش های تولید و کشاورزی ندارد و 150تولیدکننده استان مازندران به واسطه ندانم کاری دست اندرکاران صندوق در بلاتکلیفی به سر می برند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «کمال علیپور» نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه طی تذکری به وزیرامورخارجه از دیدار اشتون با نرگس محمدی و گوهر عشقی (مادر ستار بهشتی) ابراز تاسف کرد و گفت: این قدر وادادگی در وزارت خارجه خدشه به استقلال نظام وارد کرده و چرا این مقامات دزدانه ملاقات کرده اند و وزارت خارجه باید پاسخگو باشد.

علیپور همچنین در تذکری به وزیرکشور اظهارداشت: «مازندران با استاندارش به قهقهرا می رود و انتصابات عجیب و غریب در استان و افراد مشکل دار فتنه 88 در این استان انجام شده است.»

به گفته وی ، « فردی که محرومیت قضایی دارد در حال حاضر مدیرکل پژوهش استانداری مازندران است و خود استاندار هم وقتی در وزارت جهاد و جنگلداری بود مشکل داشته است و یک روز ماندن این استاندار استان مازندران را که با مشکلات بیکاری، صنعت و کشاورزی مواجه است به قهقهرا می برد.»

وی افزود، اگر وزیر کشور پیگیری نمی کند نمایندگان با مراجعه به قوه قضاییه یا شکایت به اصل نود این مورد را خود پیگیری کنند.

«جواد هروی» نماینده مردم قائنات و زیرکوه نیز با اشاره به خشکسالی، بی آبی و محرومیت ها در استان خراسان جنوبی از توزیع ناعادلانه اعتبارات و تجهیزات عمرانی انتقاد کرد و گفت: آنچه که مردم را رنج می دهد توزیع ناعادلانه اعتبارات، امکانات و تجهیزات فنی و عمرانی است.

وی خروج مناطق محروم از بی عدالتی و مولد شدن همه مناطق را از مصادیق راهبرد اقتصاد مقاومتی عنوان و تاکید کرد: از توانمندی همه مناطق در کشور استفاده نکردیم و برچسب محرومیت را به برخی مناطق زده ایم.

خبردر حال تکمیل است.

سیام(3)**2021**9132
کد N177528