خانواده دو کشته اعتراضات تایلند علیه نخست وزیر این کشور اقامه دعوی کردند

نخست وزیر,مخالفان

تهران - ایرنا- نخست وزیر تایلند با اقامه دعوی خانواده های دو مخالف ضد دولتی که در جریان درگیری های معترضین با پلیس تایلند جان باختند، روبرو است.

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری چینی «شین هوا» از بانکوک، «چیاوات سیثیکاساکال» وکیل این دو خانواده روز گذشته - سه شنبه - گفت: در این اقامه دعوی که به دادگاه جنایی تایلند ارجاع شد، «یینگلوک شیناواترا» نخست وزیر با اتهام قتل عمد به خاطر صدور دستور تخلیه مراکز گردهمایی معترضین توسط پلیس در پایتخت مواجه است که به بروز درگیری های خشونت آمیز و کشته شدن معترضین انجامید.

به گفته وی، در این پرونده، اتهاماتی علیه «چالرم یوبامرونگ» وزیر کار تایلند که ریاست مرکز دولتی حفظ صلح و نظم را عهده دار است و چهار نفر دیگر ازمقامات دولتی وارد شده است.

بر اساس این گزارش، درگیری های اعتراض آمیز در تایلند در چهار ماه گذشته به کشته شدن 23 نفر و زخمی شدن 768نفر منجر شد و در درگیری های روز 18 فوریه (29 بهمن) در بانکوک، پایتخت تایلند که درجریان برچیدن اردوگاه معترضین صورت گرفت، دو افسر پلیس و چهار معترض کشته شدند.

خانواده های دو نفر دیگر از معترضین کشته شده در این اعتراضات، اقامه دعوی مشابهی را علیه نخست وزیر و دیگر مقامات دولت این کشور مطرح کرده اند.

آساق 1450**1545
کد N177319