تجمع اعتراض آمیز اردنی ها در مقابل نمایندگی رژیم صهیونیستی

رژیم صهیونیستی

تهران - ایرنا - صدها نفر در اعتراض به کشته شدن یک قاضی اردنی – فلسطینی، در مقابل نمایندگی رژیم صهیونیستی در امان پایتخت اردن تجمع کردند و پرچم این رژیم را به آتش کشیدند.

به گزارش روزنامه صهیونیستی ˈجروزالم پستˈ، تظاهر کنندگان دیروز (سه شنبه) در اعتراض به شهادت یک قاضی اردنی - فلسطینی به دست نظامیان رژیم صهیونیستی، با تجمع در مقابل نمایندگی این رژیم، پرچم آن را به آتش کشیدند. معترضان خشمگین با سردادن شعارهایی علیه رژیم صهیونیستی، اخراج نماینده این رژیم از اردن را وظیفه ملی دولت این کشور خواندند.

این افراد همچنین خواستار لغو توافق صلح امان با رژیم صهیونیستی شدند.

به گزارش خبرگزاری اردن (پترا)، ˈرائد علاالدین زعیترˈ قاضی 38 ساله بامداد دوشنبه در آن سوی پل ˈملک حسینˈ (حدفاصل کرانه باختری و مرز اردن) به ضرب گلوله یک نظامی صهیونیست به شهادت رسید.

ˈناصر جودهˈ وزیر خارجه اردن دوشنبه گذشته با احضار نماینده رژیم صهیونیستی در امان ، مراتب اعتراض دولت خود را به وی ابلاغ و این حادثه را به شدت محکوم کرد.

ˈپتراˈ افزود: وزیر خارجه اردن از نماینده این رژیم خواست هرچه سریعتر گزارشی جامع در باره جزییات این حادثه تهیه و در اختیار امان قرار دهد.

رژیم صهیونیستی زعیتر را به تلاش برای خلع سلاح نظامیانش متهم کرده است. این در حالی است که به گزارش تایمز آو اسراییل، شاهدان عینی گفته اند، وی پس از مشاجره ای لفظی با یک نظامی صهیونیست به ضرب گلوله کشته شد و جان این سرباز به هیچ وجه در معرض خطر نبوده است.

به گزارش پایگاه خبری صهیونیستی تایمز آو اسراییل، به دنبال این حادثه و شهادت چند فلسطینی دیگر به دست ارتش رژیم صهیونیستی، ˈجیمز رولیˈ معاون هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در زمینه روند مذاکرات سازش، دیروز با صدور بیانیه ای ضمن ابراز نگرانی شدید، خواستار تحقیق و تفحص درباره موارد فوق و دیگر موارد نقض قوانین بین المللی در فلسطین اشغالی شد.

خاورم**9156**1651
کد N177068