اولین اجلاس کشورهای دوست سوریه؛

نماینده الجزایر: باید برای توقف خونریزی در سوریه تلاش کنیم

رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس الجزایر با تاکید بر لزوم همکاری بین‌المللی برای جلوگیری از خونریزی در سوریه گفت که نیروهای بیگانه باید از دخالت در سوریه پرهیز کنند و گفت‌وگو های ملی شکل گیرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،بوعلامه بوصماحه در اولین اجلاس روسای کمیسیون‌های سیاست خارجی مجلس کشورهای دوست همسایه از جمهوری اسلامی و ملت ایران برای میهمان‌نوازی قدردانی کرد و ابراز امیدواری نمود که این تلاش‌ها و گفت‌وگوها برای پایان دادن به درد و رنج ملت سوریه موثر باشد.

وی با بیان اینکه این نشست در حساس‌ترین شرایط منطقه و دنیا تشکیل شده است گفت: همه باید برای رسیدن به راهکار مناسب برای برقراری ثبات داخلی و همبستگی میان کشورهای برادر تلاش کنیم تا بتوانیم به راه‌حل محسوسی برسیم.

رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس الجزایر با تاکید بر لزوم همکاری فی‌مابین و تقویت روابط بین کشورها گفت: در سایه این روابط می‌توان بر تمامی اصول انسان‌دوستانه تاکید نمود. بر همین اساس شرایط امروز می طلبد که تمامی کشورهای عربی و اسلامی همکاری‌های بیشتری با یکدیگر داشته باشند.

وی با تاکید بر لزوم همبستگی ملت‌های اسلامی و عربی گفت: باید تلاش کنیم تا هیات های پارلمانی بین‌المللی اساس مشترک را شناسایی کرده و به یکدیگر کمک کند البته ما بر اصل عدم دخالت در امور کشورها و احترام به حاکمیت کشورها معتقدیم و در این چارچوب باید به یکدیگر کمک کنیم.

رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس الجزایر صلح را لازمه جهان دانست و از همه کشورها دعوت کرد که از هرگونه خونریزی‌ و آشوب دوری کنند.

وی تاکید کردکه مشکل سوریه ایجاب می‌کند تا مجموعه بین‌المللی با هم همکاری کرده و از خونریزی مردم سوریه جلوگیری کنند. در این جهت گفت‌وگوهای ملی همه گیر و همه جانبه در راستای تحقق وحدت و تضمین امنیت روحیه و جلوکگیری از دخالت نیروهای بیگانه امر ضروری است.

وی از نماینده دبیرکل سازمان ملل برای تامین راه‌حل موثر جهت حل مسئله سوریه و برقراری حکومت با ثبات خواستار اقدامات لازم است و هم چنین از سازمان ملل برای کمک به ساکنان سوریه قدردانی کرد.

رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس الجزایر در ادامه با تاکید بر ضرورت ادامه گفت‌وگو کشورها برای حل تمام مسائل معلق بین‌المللی از جمله سوریه گفت: باید همه تلاش کنیم تا دولتی با ثبات در سوریه شکل گرفته و این کشور امنیت خود را باز پس گیرد این مهم از طریق گفت‌وگوهای منطقی و مسالمت آمیز میسر می‌شود.

به گفته وی باید همه برای مقابله با تروریست ددمنشانه تلاش کنیم.

انتهای پیام

کد N176954