اقدام تروریستی در جنوب پاکستان 10 کشته برجای گذاشت

کراچی,تروریستی

اسلام آباد - ایرنا - منابع خبری پاکستان گزارش دادند: اقدام تروریستی روز چهارشنبه در شهر بندری ˈکراچیˈ مرکز ایالت سند در جنوب پاکستان 10 کشته و 25 زخمی برجای گذاشت.

به گزارش ایرنا، رسانه های پاکستانی به نقل از گزارش پلیس کراچی افزودند: حمله تروریستی امروز با پرتاب نارنجک های جنگی و بمب های دست ساز توسط مهاجمان ناشناس در حوالی بازار ˈجت پات ماریکتˈ در منطقه ˈلیاریˈ این شهر صورت گرفت.

براثر انفجار نارنجک ها و بمب های پرتاب شده بسوی شهروندان 10 نفر از جمله دو زن و چندین دانش آموز دختر و پسر کشته و بیش از 25 تن دیگر که بیشتر آنان را زنان و کودکان تشکیل می دهند ؛ زخمی شدند.

ˈفیصل بشیرˈ افسر ارشد پلیس شهر کراچی در گفت وگو با خبرنگاران گفت: این اقدام در پی درگیری دو گروه شبه نظامی در حوالی بازار منطقه تجاری ˈلیاریˈ صورت گرفت و پس از آن مهاجمان با شلیک چند راکت و پرتاب نارنجک های جنگی باعث جان باختن غیرنظامیان و مردم بی گناه شدند.

تیم های امدادی با حضور در محل حادثه اجساد قربانیان و زخمی های حمله تروریستی امروز را به مرکز پزشک قانونی و بیمارستان های ˈجناح و عباسیˈ شهر کراچی منتقل کردند.

ازسوی دیگر رسانه های پاکستان به نقل از مسوولان بیمارستان کراچی نوشتند: حال چند نفر از زخمی های این حادثه وخیم گزارش شده است.

تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این حمله تروریستی را به عهده نگرفته، اما دولت پاکستان شبه نظامیان وابسته به گروه های افراطی و غیرقانونی را در انجام چنین اقداماتی مقصر می دانند.

انفجار بمب، افزایش خشونت های فرقه ای و قتل های هدفمند در کراچی طی ماه های گذشته افزایش چشمگیری داشته به طوری که کمیسیون حقوق بشر پاکستان اعلام کرد: سال 2013 میلادی مرگبارترین سال برای مردم کراچی بوده و در طول این مدت، سه هزار و 251 پاکستانی در جریان خشونت های سیاسی و قتل های هدفمند تروریستی به ویژه با انگیزه های فرقه ای کشته شدند.

موج حملات تروریستی در مناطق مختلف پاکستان همزمان با ازسرگیری گفت و گوهای صلح میان دولت اسلام آباد و شبه نظامیان طالبان پاکستان موسوم به (تی.تی.پی) افزایش یافته است.

ماه گذشته در یک حمله انتحاری علیه مقر نیروهای پلیس در شهر بندری ˈکراچیˈ 11 نفر از نیروهای پلیس پاکستان کشته و 35 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

مسووولیت این اقدام تروریستی را گروه غیرقانونی ˈتحریک طالبان پاکستانˈ به عهده گرفت.

آساق ** 1095**1392
کد N176879