موسوی لارگانی: چرا در ایران راه سرمایه‌داری از فساد می‌گذرد؟

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اکثریت آرای رییس جمهور در انتخابات متعلق به افراد محروم جامعه بوده است اظهار کرد: رییس جمهور برای اشتغال و زندگی فقرا راه چاره ای بیندیشد و در زمینه تولید را رونق ببخشد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ناصر موسوی لارگانی در نطق میان دستور امروز با بیان اینکه ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی توسط رهبری سرفصل خوبی در اقتصاد فرهنگ کشور خواهد بود گفت: لازم است این سیاست‌ها به صورت عینی مد نظر مردم و مسوولان قرار بگیرد زیرا با شعار و همایش نمی‌توان این سیاست‌ها را عملی کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: صدا و سیما هم باید در این زمینه کمک کرده و فرهنگ مصرف‌گرای مردم را اصلاح کرد زیرا افزایش مصرف‌گرایی در این امر مغایر با اقتصاد مقاومتی است.

این نماینده مجلس با محکم کردن دیدار اشتون با برخی فعالان سیاسی گفت: وزرای خارجه و اطلاعات در این زمینه به مردم گزارش دهند و کسانی که ترتیب‌دهنده این ملاقات‌ها بودند مجازات شوند.

لارگانی همچنین با اشاره به فسادهای اقتصادی که در سالهای اخیر رخ داده است خاطر نشان کرد: اکنون مردم فقط نام‌هایی مثل بابک زنجانی‌،‌شهرام جزایری، مه‌آفرید خسروی را می‌شناسند اما بسیاری از فساد‌های اقتصادی در قالب رانت‌های اقتصادی و مالی رخ می‌دهد و تخلفات متعددی در سازمان تامین اجتماعی‌، واردات کالاهای لوکس با ارز مرجع، به هم خوردن بازار ارز و واردات بی‌ضابطه شکر‌، تخلفات مالی در بنیاد شهید انجام گرفته است. تمام این تخلفات به نوعی از کیسه مردم نیازمند رفته است چرا در ایران راه سرمایه‌داری از فساد می‌گذرد؟

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: لازم در اسرع وقت نظام بانکی کشور اصلاح شود. در بعضی از خصوصی سازی‌های بزرگ رانت‌های بزرگی وجود داشت و در روند خصوصی‌سازی باید بررسی دقیق شده و اصلاح شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به اینکه برای رونق تولید باید صادرات غیرنفتی افزایش یابد گفت: از وزرای صنعت و کار می‌خواهم تا یکبار برای همیشه مشکل بازنشستگان صنعت فولاد را رفع کنند زیرا معیشت مردم به سختی در حال گذران است.

وی در پایان خواستار تشکیل دانشکده فنی و مهندسی و ارتقای چند روستا به شهر تجهیز بیمارستان‌ها و احداث مراکز درمانی در حوزه انتخابیه خود شد.

انتهای پیام

کد N176847