"تیموشنکو میلیون‌ها پوند در سرتاسر جهان پنهان کرده است"

سیاسی

یک شرکت حقوقی انگلیسی درحال بررسی دارایی‌های یولیا تیموشنکو، نخست‌وزیر سابق اوکراین است. گفته می‌شود که تیموشنکو و خویشاوندانش میلیون‌ها پوند در حساب‌های بانکی سرتاسر جهان دارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از صدای روسیه، ویکتور یانوکوویچ، رئیس‌جمهوری مخلوع اوکراین این تحقیقات را با کمک شرکت حقوقی لاورنس گراهام آغاز کرده بود.

بر اساس این تحقیقات، از 278 حساب بانکی که در 26 کشور جهان مورد بررسی قرار گرفتند، تیموشنکو و خویشاوندانش در برخی از آنها ذی‌نفع بودند.

همچنین بر اساس یک گزارش افشاکننده روزنامه ایندیپندنت، تنها در انگلیس 85 حساب بانکی شامل میلیون‌ها پوند با تیموشنکو یا خویشاوندانش مرتبط هستند.

این در حالی است که حامیان تیموشنکو مدعی‌اند او پس از ورود به دنیای سیاست در سال 1997، در هیچ فعالیت تجاری دست نداشته است.

گفته می‌شود که پاولو لازارنکو، نخست‌وزیر سابق اوکراین نیز در کنار تیموشنکو در اختلاس‌های دولتی دست داشته است. لازارنکو در سال 2004 در آمریکا به پولشویی، دزدی و مخفی کردن پول‌ها در حساب‌های خارجی متهم شده و به هشت سال زندان در کالیفرنیا محکوم شد. اما تیموشنکو که مورد ظن قرار داشت، بی‌گناه شناخته شد.

هر چند اثبات دارایی‌های خارجی تیموشنکو مشکل است اما در حالی که او قصد دارد کاندیدای پست ریاست جمهوری اوکراین شود، چنین اتهاماتی فرصت پیروزی او در انتخابات را کاهش می‌دهد.

انتهای پیام

کد N176759