در نخستین سفر به کشورهای حوزه خلیج فارس؛

رییس جمهوری وارد مسقط پایتخت عمان شد

عمان

مسقط - ایرنا - حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در نخستین سفر خود به کشورهای حوزه خلیج فارس وارد مسقط پایتخت عمان شد و مورد استقبال « فهد بن محمود آل سعید» نخست وزیر و «یوسف بن علوی» وزیر امور خارجه این کشور قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، رییس جمهوری در این سفر دو روزه در ارتباط با تقویت و توسعه روابط دو کشور و همچنین مذاکره در خصوص مهمترین مسایل منطقه ای و بین المللی با «سلطان قابوس» پادشاه عمان مسوولان بلندپایه این کشور دیدار وگفت و گو می کند.

وزرای امور خارجه، نفت، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون وزیر بهداشت و تعدادی دیگر از مقامات ارشد دولتی، رییس جمهوری ایران را در این سفر همراهی می کنند.

رییس جمهوری در حالی عازم عمان شد که سلطان قابوس تنها 20 روز پس از روی کار آمدن دولت یازدهم در راس هیات بلند پایه سیاسی – اقتصادی متشکل از وزیر امور خارجه، مشاور عالی فرهنگی و همچنین وزیر نفت این کشور به تهران سفر کرد و به این ترتیب پادشاه عمان نخستین میهمان عالی رتبه خارجی دولت تدبیر و امید بود.

سیام*9189**1572
کد N176678